marmaris yeni sayfa
16-09-2019 10:17 Kategori: GENEL

“Büyükşehir PKK kınamayan irade ile yönetiliyor”

“Büyükşehir PKK kınamayan irade ile yönetiliyor”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, yaptığı yazılı açıklamada Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni sert ifadeyle eleştirdi. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin PKK ve onun uzantılarını eleştirmeyen bir iradeyle yönetildiğini iddia eden Mete, Verdiğimiz önerge de PKK’nın kınanması önergesi idi.Ama ne yazık ki CHP zihniyetinin oy çokluğuyla ret edilmiştir” dedi. "

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, geçtiğimiz hafta yazılı bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin PKK ve onun uzantısı terör örgütlerini kınamada bulunmadığını, verilen önergeyi CHP’nin oyları ile kabul etmediğini ifade etti. Ak parti Muğla İl Başkanı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelerde bulunuldu.“ Bilindiği üzere 12 Eylül 2019 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Biz de Cumhur İttifakı ortağımız olan MHP Grubu ile birlikte meclise önergeler verdik. Bu önergeler içinde de, aslında 40 yıldır canımızla malımızla cansiperane mücadele ettiğimiz, uğruna nice ciğerparelerimizi şehit verdiğimiz ,ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişme ve ilerlemesinin önündeki en büyük engel olan ama son aylarda farklı bir hale bürünerek ormanlarımızı yani ciğerlerimizi yakacak noktaya gelen  PKK Terör örgütünün Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kınanması önergesiydi. Ancak sağduyulu her Muğlalının duyduğunda bile hayretler içerisinde kalacağı bir şekilde bu önergemiz, AK Parti ve MHP gurubunun kabul oyuna rağmen, CHP ve İyi Partili üyelerin çoğunluk oylarıyla reddedilmiştir.Esasen bu konuda söylenecek ne bir söz, ifade edilebilecek ne de bir duygu şu an yaşadığımız hayal kırıklığını ve kızgınlığı ortaya koyabilir. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi PKK terör örgütünü kınayamayan bir tutum sergileyerek hem ilimizin tarih sayfalarına bir utanç vesikasını yapıştırmış hem de bu şehirde yaşayan her bir Muğlalının bu tür bir irade tarafından yönetiliyor olma gerçeğini hepimizin yüzüne çarpmıştır. Bu durum kabul edilemez… Bu durum makul görülemez… Bu duruma sessiz kalınamaz.Terör örgütlerinin en büyük silahı psikolojik silahıdır. Psikolojik silah her türlü silahtan daha etkili sonuçlar verir. Eğer siz bugün MBB meclisi olarak bu örgütü kınayamayacak kadar aciz bir irade gösterirseniz, bizim ordumuzun, emniyet kuvvetlerimizin, dağlarda ve sokakta cansiperane verdiği  mücadeleyi anlamsız ve sonuçsuz bırakırsınız ve terör örgütünün cüretini de cesaretini de arttırırsınız. Bunun sonuçları da canlarımızın, mallarımızın ve birlikte yaşama kültürümüzün kaybına sebep olur.Tarih teröre karşı savaşanları ve canını malını kaybedenleri yazar ama bunların yanında teröre karşı durmayan, onu meşrulaştıran ve en önemlisi de teröre her türlü destek verenleri de ayrı yazar.

“KİMSE BU ŞEHRE BUNU YAPMASIN”

Kimse bu şehre bunu yapmasın. Kimse bu şehrin meclisine böyle bir aciz görüntüyü çizdirmesin. Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran CHP yöneticilerini, MBB Meclisi çatısı altında en kısa zamanda bu aciz görüntüyü ortadan kaldırarak PKK terör örgütünü lanetleyen bir iradeyi ortaya koymaya davet ediyorum”.


Bu haber 2134 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ