marmaris yeni sayfa
YENİSAYFA TV
22-04-2019 10:56 Kategori: GENEL

Genç yüzücüler başarıyla döndü

Genç yüzücüler başarıyla döndü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Marmaris Yıldızları Yüzme Kulübü ve Marmaris Yüzme Akademisi, Türkiye’de 6 bölgede yapılan Türkiye Yüzme Federasyonu 11/12 yaş ulusal yüzme gelişim projesi Ege Bölgesi grup yarışlarında Marmaris’i başarıyla temsil etti. 13-14 Nisan tarihlerinde Ege Üniversitesi olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen yarışlarda 11 il, 54 kulüp ve 480 sporcu mücadele etti."

Marmaris Yıldızları Yüzme Kulübü yarışlara, antrenörler Ali Erman, Hande Özcan Aslan, Doğan Karakaş ve Gönen Doğan eşliğinde 12 sporcu ile katıldı. Muğla İl içi barajlarını geçerek grup müsabakasına katılan ve turkuaz madalya elde eden sporcular İrem Şahin, Rana Yıldırım, Karya Mercan Akdeniz, Asıl Melek Askarova, Tuana Özmen, Ecrin Su Çolak, Nil Gür, Aysima Çolak, Emre Atakan, Ayberk Ege Şatır, Ziya Eymen Özgen, Poyraz Eren Karaburç oldu.

Marmaris Yüzme Akademisi ise toplamda 64 baraj geçti. Kulüp sporcuları Özde Deniz Özdemir, Sahra Gönen, Ada Yıldız, Sude Yada, Elif Ceyda Karaaslan, Defne Yıldırım, Taylan Bayri, Sarp Karasu, İsmail Kocabay, Begüm Yıldırım, Eda Pehlivan, Aleyna Aygün, Mira Olgungül, Selim Dayan, Sertuğ Öner ve Zeynep Koç, Antrenörler Hande Gazioğlu ve Armağan Mermer eşliğinde önemli başarılara imza attı. Kulübün Bayrak takımı 4x50 Karışık Bayrak Ege bölgesi 4. ve 4x100 Serbest Bayrak Ege bölgesi 3.sü olarak ödül aldı.

(Belediye Bülten)


Bu haber 2374 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ