marmaris yeni sayfa
09-08-2019 11:15 Kategori: GENEL

Marmaris Kaymakamı belli oldu

Marmaris Kaymakamı belli oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesiyle 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel Muğla Vali Yardımcısı olurken yerine Batman Vali Yardımcısı ve Batman Belediyesi Kayyumu Ertuğ Şevket Aksoy atandı."

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. Bu kapsamda, Batman Vali Yardımcısı ve Batman Belediyesi Kayyumu Ertuğ Şevket Aksoy Marmaris Kaymakamı oldu. Kaymakam Celalettin Yüksel ise Muğla Vali Yardımcısı olarak atandı. İçişleri Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesine göre:Muğla Vali Yardımcılığına  Balıkesir Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Muğla Vali Yardımcılığına Bayburt Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Afyonkarahisar Vali Yardımcılığına Muğla Vali Yardımcısı Rıza Dalan atandı

YENİ KAYMAKAM KİMDİR?

1964 yılında Mersin'in Gürnar ilçesinde doğan Ertuğ Şevket Aksoy, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yedek subay görevini müteakiben 1989 yılında Muğla Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Daha sonra Bilecik-Yenipazar, Van-Gürpınar Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Trabzon-Arsin Kaymakamlığı ve Aksaray Hukuk İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu. 2006 yılında Uşak Vali Yardımcılığı görevine atandı. Burada 5 yıl görev yaptıktan sonra 2011 yılında Karabük Vali Yardımcılığı görevine atandı. 2013 Temmuz ayı Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle ilimize atandı. Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Kaymakam Aksoy’un Marmaris’te uzun yıllardır akrabaları bulunduğu ve sürekli olarak ilçeye geldiği öğrenildi. Marmaris’i çok iyi bilen Kaymakam Aksoy, belediye mevzuatları ve yasalara hâkim olarak biliniyor. Görevi boyunca makamda oturmak yerine sürekli halkın içinde olan Kaymakam Aksoy, ilçeye yeni bir soluk getireceği şimdiden konuşuluyor.

Ali GÜNDOĞAN

 

 


Bu haber 806 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ