marmaris yeni sayfa
09-08-2019 11:24 Kategori: GENEL

MEHMET OKTAY EMİN ADIMLARLA

MEHMET OKTAY EMİN ADIMLARLA
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"14 ayda 1 milyon 600 bin lira borcu eritti; iki önemli projenin müjdesini verdi"

4 Nisan’da mazbatası ile birlikte 14 milyon 600 bin liralık belediye borcunu da alan Marmaris’in yeni Belediye  Başkanı Mehmet Oktay; “Hedeflerimizde bir değişiklik yok. Daha önce ilan  ettiğimiz  hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

HALKIN İÇİNDEYİM

Yeni Sayfa Gazetesi’nden Arzu Sarıtaş ile Çağdaş Marmaris Gazetesi’nden Mehmet Emin Berber’i kabul eden Başkan Oktay, bilinmeyen pek çok soruyu yanıtlarken; belediye başkanı seçildikten sonra da yaşamından bir değişiklik olmadığını, her gün makamına yürüyerek geldiğini söyledi. Oktay; “Ben halktan biriyim. Belediyeye yürüyerek gelmek halkın içinde olduğumun bir kanıtı. Vatandaşlarla görüşüyor, onların hal ve hatırını soruyorum. Tabii bu alışılmadık bir durum.  Garipseyenler oldu, bu başkan mı diyenler oldu. Ama vatandaşlarım artık bu durumu kabullendi diyebilirim” şeklinde konuştu.

BÜYÜK ŞEHİRLE UYUM İÇİNDEYİZ

Başkan Oktay bir soru üzerine Büyükşehir ile uyum içinde olduklarını  söyledi ve “Elbette uyum içinde olacağız. Marmaris’in menfaatine ise insanlarımız mutluluğu neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Zaman zaman anlaşmazlığımız olmuyor değil,  ama sorun yaşanan konuları bütüne yansıtmamak lazım. Büyükşehir ile işbirliği sonucu bizim altından kalkamayacağımız projeleri hayata geçiriyoruz.”

İKİ ÖNEMLİ PROJE

Başkan Oktay, bir soru üzerine önceki dönemden alınan 14 milyon 600 liralık borcun büyük ölçüde eritildiğini, şu an itibariyle Marmaris Belediyesi’nin borcunun 4.5 milyona kadar çekildiğini söyledi. Oktay, Büyükşehir ile yapılan işbirliği sonucu Adaağzı’nın da arıtma sistemine katılacağını, altyapısını bulunmayan bu mahallede istimlak çalışmalarına başlandığını haber verdi. Oktay, yıllardır susuzlukla mücadele eden Bozburun ve çevresine Marmaris’in su verilmesi konusunda düğmeye basıldığının  müjdeledi. Bu iki büyük projenin önümüzdeki günlerle hizmete girmesi bekleniyor. Oktay; “Böylece Marmaris’in Arıtma Tesisini büyütmüş olacağız ve  daha büyük bir alanı kapsamı alanı içine alınacak” diye konuştu.

ALİ ACAR’LA İLİŞKİLER

Önceki başkan Ali Acar ile ilişkilerini sorduğumuzda, Başkan Oktay’dan olumsuz yanıt aldık. Oktay şöyle konuştu:  “Belediye Başkanı seçildiğim günden bu yana ziyaret etmediği gibi  sözlü olarak kutlamadı da. Zaten belediyedeki devir teslim törenine de katılmadı. Halbu ki ben her vesile ile hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ettim. Adaylığım sürecinde, meydan konuşmamızda iki kez, mazbatamı aldığım zaman ve ilk meclis toplantımızda  olmak üzere 5 kez hizmetlerinden dolayı Sayın Acar ve ekibine teşekkür ettim. Ama kendisinde bir yanıt alamadım. Bir kez annesinin cenaze töreninde yüzyüze görüşebildik, ‘başsağlığı” diledim. Hepsi bu kadar.”

BİZ MARMARİS’E HUZURU VAADETTİK

Marmaris’e huzuru vaadettiğini ve kişisel kısır çekişmelerden uzak kalacağı sözü verdiğini anımsatan Başkan Oktay, “Herkese karşı pozitifim.Hiç bir kimse ve kurumu ayrı tutmuyorum. Herkese eşit mesafedeyim. Diyalog kapılarım daima açıktır. Diyaloğa kapılarımızı kapamış değiliz.Bizik farketmediğimizi, vatandaşlarımız farkediyor. Bundan sonra daha çok sokakta olacağım. “  diye konuştu.

MARMARİS KÜLTÜR EVİ

Başkan Oktay son bir bomba haber ile söylemişimizi noktaladı. Bu da Marmaris Kültür Evi projesi idi. Peki Kültür Evi nereye yapılacaktı. Bugün ana hizmet binasını işaret etti.  “Peki sen?” diye sorduk.  Başkan aynen şöyle dedi: “Ben arka taraflarda bir yerde otururum. Halkın arasında olurum. Zaten benim yerim orası. Böylesi daha mutlu ediyor beni. Bu manzaranın de aşığı değilim. “

Söz bitti, icraata devam. Kolay gelsin Marmaris’in yeni başkanı...

Arzu SARITAŞ


Bu haber 618 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ