marmaris yeni sayfa
28-10-2019 09:56 Kategori: GENEL

Mete’den Cumhuriyet Bayramı açıklaması

Mete’den Cumhuriyet Bayramı açıklaması
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Cumhuriyetimizin 96. Yılı nedeniyle mesaj yayımladı. İl Başkanı Kadem Mete; mesajında:"

Yurdumuzda veya yurtdışında yaşayan tüm  vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin  kazanılmasına ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda yer alan  tüm kahramanlarımızı hayırla yad ediyorum” dedi.

Mete mesajına şöyle devam etti. “Geçmişi , eşsiz kahramanlıklara dolu olan , vatanı, devleti , milli ve manevi değerli uğruna eşsiz mücadele ve başarılara imza atan aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık savaşını kazanmış ve  bu başarıyı Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlandırmıştır.Bağımsızlığımıza, demokrasimize zaman zaman yapılan saldırılar yine milletimizin azim ve kararlılığı ile bertaraf edilmiş daha 3 yıl önce kanlı bir darbe girişimi milletimizin can siper hane mücadelesi ile engellenmiştir. Demokrasiye bunca inanmış, Cumhuriyeti benimsemiş olan necip milletimizi bu uğurdan hiçbir müdahalenin veya saldırının vazgeçiremeyeceğinin bilinmesini isterim. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünün milletimize kutlu olmasını diler başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş  gazilerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

AK Parti Bülten


Bu haber 1784 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ