marmaris yeni sayfa
11-10-2019 10:34 Kategori: GÜNDEM

Ak Parti İl Başkanı Mete’den önemli açıklama

Ak Parti İl Başkanı Mete’den önemli açıklama
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını belirten AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; “ Barış Pınarı Harekatı ile, Gücünü asil milletimizden alan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz PKK/PYD -YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edecektir. Bu sayede oluşturulacak Güvenli Bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmeleri sağlanacaktır. Sefer bizden, Zafer Allah’tandır” dedi. "

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD -YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı başlattığı “ Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili basın açıklaması yaparak, “ Türkiye’nin orada ne işi var diyenler bilsinler ki bu Türkiye’yi birebir ilgilendiren bir güvenlik meselesidir” diye konuştu. Mete açıklamasında  “Türkiye terör karşıtı politikalarında en başından beri samimi ve kararlıdır. Türkiye’ye karşı gelecek herhangi bir terörist saldırının önlenmesi için bu bölgenin bütün terör örgütlerinden temizlenmesini kendi milli güvenliğimiz bakımından öncelikli hedeflerimizden birisi olarak kabul ediyoruz. Bizim için önemli meselelerden birisi de o bölgenin yeniden Suriyeli vatandaşlar için güvenli bölge haline getirilmesidir. Bu harekat ile Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Öyle görünüyor ki ABD, bu kadar silah-teçhizat ve Trump’ın tabiriyle ‘bu kadar çok para verdiği’, bir terör grubunu kendisi temizlemek istemiyor. Türkiye, bu konuda kararlı olduğunu bu harekatta geri adım atmayarak gösterdi. Trump’ın ve ABD’nin bazı kurumlarının sabah akşam Türkiye aleyhine servis ettiği twitter mesajları fayda etmemiştir. Kim ne mesaj atarsa atsın, kimlerin ne hesabı olursa olsun, Allah’ın adaletinden, Türk milletinin kararlı iradesinden ve kahraman ordumuzun varlığından gayrısına güvenimiz yoktur. Dolayısıyla biz hemen evimizin kapısının dibindeki yangını söndürmek ve o yangından etkilenmemek için; Bölge halklarına da barış ve huzur getirecek bir operasyon hedefi içerisinde yolumuza devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

DEAŞ’A EN CİDDİ DARBEYİ BİZ VURDUK

 

Suriye’de DEAŞ’a karşı ilk ve en ciddi darbeyi vuran ülkenin Türkiye olduğunun altını çizen Başkan Mete ; “ Suriye’de, ne rejimin ne PKK/YPG’nin ne de DEAŞ’ın kontrolündeki yerlere geri dönüş olmuştur. Bu ülkeden kaçanların geri döndüğü tek yer Türkiye’nin güvenli hale getirdiği bölgelerdir. Bölgedeki sivil halkın da bize güveni tamdır. Bizim asıl mücadelemiz, ülkemizi ve bölge güvenliğini tehdit eden teröristlere karşıdır”dedi. OPERASYON KÜRTLERE KARŞI DEĞİL, TERÖRİSTLERE KARŞIDIR.ABD’nin çekilme için akıl almaz şekilde Türkiye’ye “Kürtlerin katledilmemesi” şartı öne sürdüğünü hatırlatan Başkan Mete; “ Bu tür ifadeler Türk-Kürt kardeşliğine zarar verecek sinsi bir planın sözlü ifadesidir. Yıllardır ABD, Batılı bazı ülkeler, emperyalistler, Siyonistler, bir Türk-Kürt savaşı çıkarmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar bunu başaramadılar ve bugün tekrar bunu dillendiriyorlar. PKK, PYD, YPG, DEAŞ terör örgütüdür ve bunların hepsi, bizim düşmanımızdır. Bunlar sadece Türkiye’nin, Türklerin düşmanı değil Kürtlerin de o bölgede yaşayanların da düşmanıdır. Bu bir Kürt-Türk savaşı değildir. Bu bir savaşta değildir. Bu bölgedeki Terör unsurlarıyla mücadeledir. Onları yok etme harekatıdır. Kürt kardeşlerimizin, Türk cephelerinde vatanını korumak için canını dişine takarak omuz omuza savaştığını unutmamalıyız. Su götürmez bir gerçek vardı ki Malazgirt Savaşı’nda, Kurtuluş savaşında Kürtler Türklerle birlikte savaşmışlardır. Biz aynı milletin efradıyız. Bizim geçmişimiz, bugünümüz beraber, inşallah yarınımız da beraber olacak” dedi.

Ak Parti Bülten


Bu haber 1698 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ