marmaris yeni sayfa
29-08-2019 10:16 Kategori: GÜNDEM

Ak Parti’den değerlendirme

Ak Parti’den değerlendirme
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen’in , İlçe binasında düzenlediği basın toplantısına Meclis Üyeleri Av. Ayşegül Mungan, Mustafa Karacan, Mustafa Gökmen, Süleyman Eroğlu ve Ceyhan Eroğlu dışında yönetim, Kadın Kolları Başkanı Elmas Ulupınar Bozkır ve Gençlik Kolları da katılım sağladı. "

Marmaris AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen’in , İlçe binasında düzenlediği basın toplantısına Meclis Üyeleri Av. Ayşegül Mungan, Mustafa Karacan, Mustafa Gökmen, Süleyman Eroğlu ve Ceyhan Eroğlu dışında yönetim,  Kadın Kolları Başkanı Elmas Ulupınar Bozkır ve Gençlik Kolları da katılım sağladı.

 bir çok toplantı yaptı., İl Başkanımız Sayın Kadem Mete ile görüşüp Muğla hakkında bilgi aldı.  Bizde kendisi ile Cuma günü 1 saatlik bir görüşmenin ardından ertesi gün tekrar bizi kabul etmesi ile  yaklaşık 4.5 saatlik bir toplantı yaptık, toplantıda hem sohbet ettik hem de Marmaris hakkında kendisine raporlarımızı verdik.  Bunun sonucunda basında da gördüğünüz üzere Ankara’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bakanlarla yapılan Muğla İl Başkanımız Kadem Mete, Vekill erimiz ve Belediye Başkanlarıyla beraber bir toplantı düzenlendi. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuk evinin Marmaris’te olmasının faydalarını bir kez daha görmüş olduk.”Basın mensuplarının sorusu üzerine “19.08.2019 tarihinde hepinizin bildiği gibi Diyarbakır, Van ve Mardin illerimizin belediye başkanları görevlerinden alınıp o illerin Valileri kayyum olarak atandı. Devletin valisine güvenmeyip de kime güveneceğiz. Seçimin ardından belediye de çalışan şehit yakınlarının görevden alınıp, öldürülen teröristlerin isimlerinin sokaklara verildiği bölgelerde bundan daha doğal ne olabilir. CHP’ye baktığımız zaman Kayyum atanmasına, Teröristlerle berabersiniz  sözlerine hemen destek  açıklaması yapıyorlar. Fakat henüz Türk Askerine ve Türk Polisine yapılan bir saldırıda tepki veya onlara bir destek moral  açıklaması göremiyoruz. Beldibi mahallemizde 4 defa yangın teşebbüsünde bulunuldu ki İzmir Manisa ve Milas yangınlarını da üstlenenler belli. CHP neden bunun için bir kınama  açıklaması yapmıyor bunu sormak isterim.” Dedi.

HAYVAN BARINAĞI KÖTÜ DURUMDA

Marmaris Hayvan Bakımevi hakkında da açıklama yapan Başkan Osman Ülgen “Geçtiğimiz günlerde gelen şikâyetler üzerine Marmaris Belediyesine ait olan “Geçici Hayvan Bakımevi”ne ziyaret de bulunduk. Gördüğümüz manzara karşısında hala kendimize gelemediğimizi açıkça belirtmek isterim.  Öncelikle orada gördüğümüz manzara içler acısıydı,  yaşlı ve hasta “can”larla genç sağlıklı “can”lar bir arada tutuluyorlar.  Aşırı sıcaklarda bizlerin bile etkilendiği bu mevsim de maalesef gölge alanları çok az ve sıcaktan çoğu köpeğin patileri yanmış vaziyette. Gölgelik alanlara gelince yapılan malzemeden dolayı sıcağı olduğu gibi altına geçiriyor gözle görünen bir gölge var ama sıcağı maalesef daha fazla hissediyorlar. Sanırım köpeklerin serinlemesi için konulmuş olan bir küvet gördük ki içindeki suyun rengi değişmiş adeta mikrop yuvası halindeydi. Bu kadar mama yardımı yapılırken nasıl bu kadar çok zayıf köpeğin bulunması da ayrı bir konu; kafeslerde ayırım yapılmadığı sürece daha sağlıklı ve genç köpeklerin diğerlerine fırsat vermeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Ki bu konuda da gönüllülerden öğrendiğimiz ve hemen gidip yerinde incelememiz sonucunda mezarlığın oradaki barınak yaşlı ve hasta hayvanlar için uygundur. Bunu defalarca gönüllüler belediyeye bildirmelerine rağmen bu konuda hiçbir gelişme olmamıştır. Tıpkı barınağı iyileştireceğiz demelerine rağmen hala bu konuda da bir şey yapılmaması gibi. Ve beklenen sona gelmiş durumdayız bakımevindeki köpekler hasta durum içler acısı.

Marmaris de bulunan gönüllüler ve dernekler barınağa  girebiliyorlar,   fakat girilmelerine izin verilen saatler yaz ve kış mevsimlerine göre ayarlanmalı ki gönüllüler de verimli olabilsinler.Yönetmelik de der ki “Geçici bakımevinde bulunan tüm hayvanların sahiplendirilmesi için belediye ilân panoları ile belediyenin internet ortamı ve diğer tüm yayın organlarında duyuru yapılmasıyla yükümlüdür.”  Fakat biz görüyoruz ki belediyenin resmi web sitesinde bakımevi ile ilgili sayfa 2017den beri güncellenmemiş. Hayvanlar MAL değil CAN’dır diyen bir partinin İlçe başkanı olarak sizlerin aracılığıyla belirtmek istiyorum ki gönüllüler ile birlikte bu konuda Marmaris Belediyesinin yapacağı her olumlu hareket de destek vermeye söz veriyoruz. Yeter ki o canların yaşam haklarına saygı duyulsun.” Diyerek basın toplantısına son verdi.

Arzu SARITAŞ


Bu haber 2482 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ