marmaris yeni sayfa
04-11-2019 10:31 Kategori: GÜNDEM

Marmaris yeni hastanesine kavuşuyor

Marmaris yeni hastanesine kavuşuyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, Marmaris Devlet Hastanesi’nin ihaleye çıkacağını ve en geç 2022 yılında faaliyete geçeceğini açıkladı."

AK Parti Marmaris İlçe Yönetimi, hizmet binasında geçtiğimiz cumartesi günü saat 15.00’de basın açıklaması düzenledi. AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve parti yöneticileri katıldı. Parti kongrelerinin süreciyle sözlerine başlayan Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, “ Nasip olursa il, ilçe ve belde kongreleri başlıyor. Ocak ayı içinde ilçe kongremizi yapacağız. Her zaman olduğu gibi bir takım dedikodular dolaşmakta. Vatandaşlarımız birinci ağız olan bizlerden kafalarına takılan soruları sorsunlar. Kongreler tarihinde ve zamanında yapılacaktır. Marmaris Devlet Hastanesi 11 Kasım tarihinde ihalesi yapılacaktır. 125 yataklı,6 ameliyathanesi olan, 16 yoğun bakımı ve diyaliz gibi çeşitli birimlerin olduğu modern hastane kavuşulacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İl başkanımız Kadem Mete’ye teşekkür ederim. Bu hastane ciddi açığı kapatacaktır. 700 gün olarak bir süre yapımı söyleniyor. 2022 yılında hastanemiz faaliyete geçecektir. İktidar olarak üzerine düşerek daha kısa sürede hastanenin bitirilmesi için çalışmamız olacaktır. Marmaris Devlet Hastanesi şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “ Marmaris Devlet Hastanesi kâğıt üzerinde bir proje idi. Sayın Cumhurbaşkanımızın Devlet Konuk Evi’ne sürekli gelmesi ve burada görüşmelerimizle sonuca bağladık. Bazı odaklar sadece belediye aldığınız şehirlerde hizmet ediyorsunuz savunmasına geçiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmelerimizde Muğla’nın ilçe belediyeleri eksik ve sorunlarını dile getirdik. Marmaris, muhalefet partisi başkanlığında olmasına rağmen sorunları ilettik. Kendisinin talimatıyla önce modern hastanenin ihalesi çıkarılacak ve kısa sürede bitirilmesini sağlayacağız. Spor kompleksleri ile ilgili sorunların çözülmesi için yine sayın Cumhurbaşkanı direktifiyle harekete geçtik. Marmaris’in gelişmesi ve daha modern tesislere kavuşması için belediyemizle işbirliğimiz olacaktır. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a ziyarette bulunacağız. Marmaris’in gelişimi için götüreceğimiz projelerde bu yönetim ile ilgili bir sorun olacağını zannetmiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Muğla’nın hiçbir ilçesine ayırım yapmadan hizmeti götüreceğiz. Bizim, dedikodu ve gıybetlerle işimiz yok.18 yıl önce olduğu gibi bugünde yarında tek amacımız halkımıza hizmet etmektir. Çıktığımız bu hizmet yolunda dünde bugünde yarında aynı istikrarla devam edeceğiz. İl Başkanı olarak Marmaris Devlet Hastanesi’nin ihale sonrası bir an önce bitirilmesi için girişimlerimiz olacaktır. Ak Parti olarak lafa değil icraata bakıyoruz. Halkımızın önüne çıktığımızda yaptığımız hizmetleri söylemenin ve takdir edilmenin gururu hiçbir şeye değişilmez.Katılımlarınız için teşekkür ederim.Şimdiden Marmaris halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Basın açıklaması ardından medyaya kapalı Ak Parti Marmaris İlçe Danışma Toplantısı düzenlendi.

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 1935 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ