marmaris yeni sayfa
YENİSAYFA TV
15-06-2019 10:15 Kategori: GÜNDEM

Turizm elçileri ortak akıl için bir araya geldi

Turizm elçileri ortak akıl için bir araya geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Marmaris Su Kooperatifi Başkanlığı, ilçe protokolü ve medya mensupları ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. 5 yıldızlı Green Diamond Otel’de ki buluşmada görüş alışverişinde bulunuldu. "

5 yıldızlı Green Naturel Diamond Otel’de su sporları istasyonları işletmecileri, ilçe protokolü ve medya ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Başkanı Halil Bağlı, Su Sporları Kooperatifi Başkanı M.Salih Tunç ve su sporları çalışanların katıldığı kahvaltıda görüş alışverişinde bulunuldu.

Açılış konuşmasını belediyenin katkılarından dolayı teşekkür ederek başlayan Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı M. Salih Tunç, “ Bir su sporları istasyonunda yaşanılan talihsiz olayı geride bırakıyoruz. Marmaris ve ülke ekonomisine katkı sunmak için huzur dolu bir hizmet etmeyi planlıyoruz. Abimiz kardeşimiz gördüğümüz Marmaris Belediyesi yönetimiyle bundan sonra huzur dolu su sporları faaliyeti göstereceğiz. Ülke turizmine katkı sunacağız. Yerli ve yabancı turistlere güzellikler sunacağız. Toplantımızdaki birlik ve beraberlik bizleri son derece memnun etti. Su sporları merkezleri olarak belediyemize taleplerimizi sunmanın da mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Su sporları istasyonlarının Marmaris’in bir turizm elçisi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “ Su sporlarında yaşanan üzücü olaylar geride kaldı. Marmaris için birlik ve beraber olmak çok önemli. Belediye olarak hem turistlere hemde turizme hizmet edenlere yardımcı olma anlayışı içindeyiz. Marmaris için huzurun amacındayız. Sıkıntılar yaşanmış olsa da bizim bir arada olmamız bunun ne kadar değeri olduğunu gösteriyor. Su sporları merkezlerinin ihale sürecinde kamu menfaatini gözeterek turizme hizmet sunmayı hedefledik. Kaymakamlığımız, Deniz Ticaret Odası, Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğümüz ile sürekli istişare içinde olduk. Yaşanan talihsiz olay dışında bir arada olarak bir arada ilerleyerek bunu da geride bırakacağız. Su sporları merkezlerimiz Marmaris’e artı değer katıyor. Ülkemize katma değer veriyorsunuz. Turistlerin hayallerinde tatili gerçekleştiriyorsunuz. Marmaris’in çıtasını el birliği ile daha yukarıya çıkartacağız. Yaşanmış olumsuzlukları ileriye taşımayacağız. Hatalarımızdan ders çıkartıp önümüze bakacağız. Hepinize hayırlı sezonlar diliyorum” şeklinde konuştu. Kaymakam Celalettin Yüksel’in davet edilmesine rağmen katılmadığı toplantıda su sporları işletmecileri Başkan Oktay’a talep ve isteklerini iletti.

 

Arzu SARITAŞ

 


Bu haber 1808 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ