USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
İnsan

Çevre duyarlılığı engel tanımadı

Ortaca ilçesinde belden aşağısı felç olduğu için tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren Gülay Çolak (39), bir grup çevreciyle birlikte Dalyan kanal boyunu temizledi.

Çevre duyarlılığı engel tanımadı
01-03-2018 10:26

Duyarlılığıyla örnek olan Çolak, halkı çevreye sahip çıkmaya çağırdı.
Okçular Mahallesi'nde yaşayan bedensel engelli, evli ve 1 kız çocuğu annesi ressam Gülay Çolak, durumunun çevre duyarlılığına engel olmayacağını gösterdi. 16 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağısı felç olan Çolak, azmiyle de dikkat çekti. Ülke genelinde yürütülen 'Türkiye'yi temiz tut' adlı temizlik kampanyasıyla; Dalyan Kanal boyunda, kentte yerleşik yaşayan bir grup yabancıyla temizlik yapan Çolak, torbalarca çöp topladı. Muğla Kız Meslek Lisesi Resim Öğretmenliği mezunu Gülay Çolak, "Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en büyük miras temiz bir çevredir. Türkiye'yi temiz tut projesine katılarak, bugün kenarında insanların bıraktığı kirli ayak izlerini silerek çiçeklere yer açtık. Teşekkürler. Bu zincirleme temizliğin sürekliliğine yardım etmek güzeldi" dedi.
Çevre gönüllüsü İngiliz Maria Jonker, yıllardır Dalyan ve çevresinde her hafta temizlik yaptıklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Eşim ve ben 17 yıl önce buraya yerleştik. Birçok dostumuz var, Gülay da bunlardan biri. Her zaman kendisiyle görüşüyoruz. Çalışmalarımıza katılmak istiyordu. Harika bir insan Gülay Çolak. Birçok insana örnek oldu" dedi.


Editor : Haberpanelim
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ

Parse error: syntax error, unexpected 'else' (T_ELSE) in /var/www/vhosts/marmarisyenisayfa.com/httpdocs/theme/clean/block/col_poll.php on line 75