Muğla
DOLAR18.8271
EURO20.4986
ALTIN1159.4

BAŞKAN BALCI’DAN VALİ TAVLI VE KADEM METE’YE SERT TEPKİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN BALCI’DAN VALİ TAVLI VE KADEM METE’YE SERT TEPKİ
Abone ol

 

CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı, Muğla Valiliğinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting paylaşımı ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin vatandaşları arayarak mitinge davet ettiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Balcı, “AKP İl Başkanı hangi yetki ve hakla yüzbinlerce insanın telefon numaralarını öğrenmiştir? Bu telefon numaralarına nasıl ulaşmıştır? Bu eylem açıkça 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanuna aykırıdır. Anayasa ve kanun tanımaz AK Parti zihniyeti hangi hakla vatandaşlarımızı bu şekilde rahatsız edebilir! Bu konuyu yargıya taşıyacağımızı ve Muğla halkının huzur ve sükununu bu şekilde bozan tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyorum” dedi. Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı istifaya davet eden Balcı, “Siz AKP İl Başkanı değil Türkiye Cumhuriyeti’nin Valisisiniz. Kanundan aldığınız yetki ve sorumluluk tüm vatandaşlara ve siyasi partilere eşit mesafede olmanızı gerektirir” ifadelerini kullandı.

 

 

CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı, Muğla Valiliğinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting paylaşımı ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin vatandaşları arayarak mitinge davet ettiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Muğla Valiliği ve Kadem Mete’ye sert eleştirilerde bulunan Zekican Balcı, “14 Ocak 2023 Cumartesi günü Muğla’ya gelen Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Menteşe ilçemizde bir miting yaptı. 21 yıllık AK Parti iktidarının son günlerine yaklaşmakta olduğumuz bu süreçte iktidar sahiplerinin tamamen kontrolü kaybettiklerine ve akılla izah edilemeyecek davranışlarda bulunduklarına şahit oluyoruz.” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Konuyu yargıya taşıyacaklarını kaydeden Başkan Balcı, “AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin miting öncesi şahsım dahil bölgemizde yaşayan yüzbinlerce insanı sabit bir telefondan arayarak AKP mitingine davet etmesi akılla izah edilebilecek bir durum değildir. AKP İl Başkanı hangi yetki ve hakla yüzbinlerce insanın telefon numaralarını öğrenmiştir? Bu telefon numaralarına nasıl ulaşmıştır? Bu eylem açıkça 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanuna aykırıdır. Anayasa ve kanun tanımaz AK Parti zihniyeti hangi hakla vatandaşlarımızı bu şekilde rahatsız edebilir! Bu konuyu yargıya taşıyacağımızı ve Muğla halkının huzur ve sükununu bu şekilde bozan tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

SİZ AKP İL BAŞKANI DEĞİL TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN VALİSİSİNİZ

Balcı, Muğla Valiliğinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingiyle ilgili paylaşımına da tepki gösterdi. Valilik, mitingle ilgili “Muğla aşkı içimizde hiç bitmeyecek, Recep Tayyip Erdoğan” notunu yazarak sosyal medyada paylaşım yapmıştı. Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı istifaya davet eden Balcı,  şu ifadeleri kullandı: “Gelelim diğer bir vahim konuya. 2017’de yapılan Anayasa Değişikliğinin yalnızca Cumhurbaşkanına partili olma hakkı verdiğini zannediyorduk ancak yanılmışız. Anayasa ve hukuk tanımaz AKP zihniyetinin bir ürünü olan Muğla Valisi Orhan Tavlı, bizleri partili vali kavramıyla bir kez daha karşı karşıya bıraktı. Muğla Valiliği’nin resmî sosyal medya hesaplarından AK Parti mitingini paylaşan ve AK Parti Genel Başkanına güzellemeler yapan Orhan Tavlı asla bu devletin valisi olamaz, olamayacaktır. Milletin ve Muğlalıların vicdanında derin bir yara açan bu davranışın üzerinden dört gün geçmesine rağmen hala bu paylaşımı kaldırmayan ve vatandaşlardan özür dilemeyen Valiyi istifaya davet ediyorum.

Siz AKP İl Başkanı değil Türkiye Cumhuriyeti’nin Valisisiniz. Kanundan aldığınız yetki ve sorumluluk tüm vatandaşlara ve siyasi partilere eşit mesafede olmanızı gerektirir. İstifa etmeyeceğinize eminiz bu yüzden sizi Muğla halkının vicdanlarına havale ediyoruz”

 

MİKAİL ZEYBEK


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUĞLA VALİMİZİN PAYLAŞIMINDA HİÇBİR SIKINTI YOKTUR!Önceki Haber

MUĞLA VALİMİZİN PAYLAŞIMINDA HİÇBİR SIKI...

Katil zanlısının acılı anneye açtığı davada karar çıktıSonraki Haber

Katil zanlısının acılı anneye açtığı dav...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar