YENISAYFA
ASPAK
Muğla
DOLAR17.9635
EURO18.5148
ALTIN1032.7

Büyükşehirin Makine İkmal Tesisinde yüzde 61 tasarruf sağlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükşehirin Makine İkmal Tesisinde yüzde 61 tasarruf sağlandı
Abone ol
2017 YILINDAN BU YANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAKİNE İKMAL TESİSİNDE, KENDİ ARAÇLARININ BAKIM ONARIM İŞLEMLERİ İÇİN PİYASA FİYATININ ALTINDA İŞ YAPILARAK YÜZDE 61 ORANINDA TASARRUF SAĞLANDI.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılağaç Makine ve İkmal Tesisinde Büyükşehir Belediyesine ait tüm araç ve iş makinelerinin bakım ve onarım işlemleri ile metal ürünleri imalatları dışarıdan hizmet almadan piyasanın altında maliyetle imal ediliyor.


Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında modern araç gereçlerle donatarak oluşturduğu Kızılağaç Makine İkmal Tesisinde düşük maliyetlerle imal edilen ürünler, usta ellerden özenle çıkıyor ve Muğlalıların hizmetine sunuluyor. Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılarak kaliteli üretimin yapıldığı Makine İkmal Tesisinde, fen ve sanat ürünleri (metal kapı, pencere, köprü korkuluğu, engelli rampaları, yağmur suyu mazgalları, muhtelif çatı yapımı ve tamiratları ile geri dönüşüm ürünleri vb.) imal ediliyor. Usta ellerde tasarlanarak üretilen malzemeler, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilirken, üretimin ilk aşamasından montajına kadar geçen süreç belediye personeli tarafından titizlikle yürütülüyor.


Yüzde 61 tasarruf sağlandı


Uzman personelin görev aldığı Makine İkmal Tesisinde 2017 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesine ait iş makineleri ile taşıtlarının arazi koşullarında ve atölyede bakım onarım işlemleri yapılıyor. Bu sayede Büyükşehir Belediyesi dışarıdan hizmet almadan ve ekstra bütçe ayırmadan kendi öz mallarının onarım işlemlerini kendisi yapıyor. 2017 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesinin Kızılağaç Makine İkmal Tesisinde piyasa fiyatının altında iş yapılarak yüzde 61 oranında tasarruf sağlandı.


51 adet köprü korkuluğu yapıldı


Muğla Büyükşehir Belediyesine il genelinde muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda mahallelerdeki köprülerin trafik güvenliğini sağlamak amacıyla köprü korkulukları yapılıyor. 2017 yılından bu yana gelen talepler doğrultusunda Metal atölyesi tarafından 51 adet köprü korkuluğu yapıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eğitimli mahalle afet gönüllüleri ile Bodrum afetlere hazırÖnceki Haber

Eğitimli mahalle afet gönüllüleri ile Bo...

Bodrumsporda ve stadyumda hazırlıklar sürüyorSonraki Haber

Bodrumsporda ve stadyumda hazırlıklar sü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar