YENISAYFA
ASPAK
Muğla
DOLAR17.9635
EURO18.5148
ALTIN1032.7

CAN DOSTLARA SEVGİ BAHÇESİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CAN DOSTLARA SEVGİ BAHÇESİ
Abone ol

 

İki hayvanseverin, kredi çekerek Marmaris’te oluşturduğu Sevgi Bahçesi, can dostlara umut oldu. Yangın, sel gibi afetlerden etkilenen, engelli olan, başka nedenlerden ötürü yaralanan kedi ve köpekler, Sevgi Bahçesi’nde hayata tutundu.

 

Marmaris’te meydana gelen orman yangınlarından birçok sokak hayvanı etkilendi. Hayvanlar yeterli barınak olmadığından ortada kaldı. Hayvansever Tülay Yıldız ve Semin Biter, orman yangınlarından etkilenen ve başka nedenlerden ötürü sokağa bırakılan sahipsiz hayvanlar için harekete geçti.

SEVGİ BAHÇESİ KURDULAR

Hayvansever iki kadın, kredi çekerek 10 dönümlük arazi kiraladı. Sevgi Bahçesi ismini verdikleri barınak inşaa etti. Orman yangınlarından, Bartın’daki selden etkilenen, terkedilen, yardıma muhtaç, yaşam mücadelesi veren 89 kedi ve 100 köpek Sevgi Bahçesi’ne getirildi. Ayaklarını, gözünü kaybeden, yaralanan, depresyona giren kedi ve köpekler, Sevgi Bahçesi’nde tedavi edilerek hayata bağlandı.

AYAZ İÇİN ÖZEL YÖNTEM

Orman yangınından etkilenen Ayaz, Sevgi Bahçesi’nde getirildiğinde omurilik felci nedeniyle yürüyemiyordu. Hayvanseverler Ayaz’ı hayata döndürecek yöntemi buldu. Ayaz için tekerlekli sandalye tasarladı. Bu sayede Ayaz yürümeye başladı.

ONLARA SEVGİMİZİ VERDİK

Can dostlar için Sevgi Bahçesi’ni oluşturan hayvanseverlerden Tülay Yıldız,  “Amacımız ilk önce yaşlı ve sakatları kurtarmaktı, barınağımız küçüktü. Fakat baktık ki bununla olmayacak barınağımızı daha da büyüterek Sevgi Bahçesini kurmaya karar verdik. Çünkü kurtarılması gereken, yaşlı, sakat, yaralı sokak hayvanları vardı onları da buraya getirdik. Doğal afetlerden etkilenen hayvanları da buraya getirdik. Tedavilerini yaptırdık ayrıca onlara sevgimizi verdik” dedi.

MİKAİL ZEYBEK

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğla Marmaris'te tarla icradan satılıktır (çoklu satış)Önceki Haber

Muğla Marmaris'te tarla icradan satılıkt...

Bodruma çalışmaya gelen genç 1 aydır kayıpSonraki Haber

Bodruma çalışmaya gelen genç 1 aydır kay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar