Muğla
DOLAR17.2462
EURO17.6081
ALTIN968.19

CANAN CESURDUR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CANAN CESURDUR
Abone ol

CANAN YALNIZ DEĞİLDİR!

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen mahkumiyet ve siyaset yasağı kararına tepki gösterdi. CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı, “Tek adam rejimi İstanbul seçimlerinin intikamını almak istiyor. Bunun için kendilerine kurban olarak İstanbul İl Başkanımızı seçtiler. Canan Kaftancıoğlu’nu mahkum ettirmenin yanında bir de siyasi yasak getirdiler. Bu milletin karanlıklardan çıkıp aydınlıklara kavuşmasına sadece ve sadece 12 ay kaldı. Dayan halkım, zalimlerin zulmü sona eriyor! Son sözümüz! Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir! Canan yalnız değildir!” dedi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanlığı, Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verdiği karar hakkında basın açıklaması yaptı. CHP Marmaris İlçe Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasına partililer katıldı. CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı, basın açıklamasını okudu.

HER İNSANIN ADİL YARGILANMA HAKKI VARDIR

Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlı hakkında verdiği kararı eleştiren Zekican Balcı, “

Bugün burada toplanmamızın sebebi; Canan Kaftancıoğlu’nu ve onun nezdinde bu toprakların vatansever evlatlarını AKP zihniyetinin kirli politikalarına kurban etmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan etmektir. Bu sebeple bizi burada yalnız bırakmayan Marmaris Artık Yeter Platformunun tüm bileşenlerine ve ülkemizin demokrasi mücadelesinde en ön saflarda yer alan siz değerli dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen mahkumiyet kararı Yargıtay tarafından onandı ve Sayın Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirildi. Alınan bu kararın hukuki değil siyasi olduğunu bütün dünya biliyor. Bu dava Akp zihniyetinin, hukuku siyasete alet ettiği ilk dava değil maalesef! Ama inanın son davalardan biri olacak. Hukukun üstünlüğünü tesis etmekle görevli olanlar, üstünlerin hukukunu tesis etmekle övünüyorlar. Enis Berberoğlu davasında, Selahattin Demirtaş davasında, Osman Kavala davasında ve siyasi saiklerle hareket edilen daha nice davalarda alınan kararların hukuk fakültelerinde öğretilen, hukuk kitaplarında yazan bilimsel ve vicdani olgularla verilmediği çok açık ve nettir. Maalesef tutukluluğu mahkumiyet haline getirdiler, satılmış kalemşörleriyle birçok davayı sulandırdılar. Evrensel hukuk kurallarından uzaklaştıkça, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından ülkemiz aleyhine verilen kararlar utanç kaynağımız oldu. Şunu hiç kimse aklından çıkarmasın, her insanın tüm ön yargılardan uzak bir şekilde adil yargılanma hakkı vardır” diye konuştu.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN İNTİKAMINI ALMAK İSTİYOR

Verilen kararı İstanbul seçimlerinin bir intikamı olarak niteleyen Balcı, sözlerine şöyle devam etti: “Yargı erkinin, siyasi bir sopa olarak kullanıldığı toplumlarda adaletten bahsetmek asla mümkün değildir. Gerçekten suçlu olan insanlar, adil yargılanmadığı anda o kişiler suçlu sıfatından mağdur sıfatına taşınır ki bu toplumsal bir sarsıntıya yol açar. Akılla ve bilimle hareket etmek yerine siyasi ve kişisel hırslarla hareket eden tek adam zihniyetinin ülkemizi getirdiği nokta ortadadır. Fatih Sultan Mehmet Han der ki; “Aklı öldürürsen ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür, adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür.” Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise der ki; “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz.” İşte biz bu anlayıştan gelen bir neslin torunları olarak, siyaseten ne yaşarsak yaşayalım bu anlayıştan asla taviz vermeyeceğiz. Bir hukukçu olarak buradan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hakimlerine ve savcılarına, değerli meslektaşlarıma sesleniyorum. Artık korkmayın. Onurlu mesleğinizin gereklerini yerine getirin. Hiçbir güç adaletin gücünden üstün değildir. Adalete güç verecek olanlar ise sizlersiniz. Siz dik durdukça, zalimler bu halkın önünde eğileceklerdir. Kıymetli hemşehrilerim; Tek adam rejimi; tıpkı Balyoz Davalarında, Ergenekon Davalarında, Gezi Davalarında cumhuriyet değerlerinden, Atatürkçü, vatansever Türk evlatlarından intikam almaya çalıştığı gibi şimdi de İstanbul seçimlerinin intikamını almak istiyor. Bunun için kendilerine kurban olarak İstanbul İl Başkanımızı seçtiler. Canan Kaftancıoğlu’nu mahkum ettirmenin yanında bir de siyasi yasak getirdiler. Kendi yandaşlarının kullandıkları siyasi söylemler ve ifadeler için “düşünce özgürlüğü” kapsamında kalıyor diyenler, aynı konuda benzer ifadeler kullanan, kendi gibi düşünmeyenler için ise yargıyı ceza aracı olarak kullanıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin, aynı zarf içinde kullanılan 4 oy pusulasından yalnızca birini iptal ederek tekrarlanmasını sağlayan ve sonuçta iki kez yenilen siyasi akıl, şimdi o tarihi seçimlerin kahramanından intikam alıyor. Bu ülkede AKP’nin yağma ve talan düzenine çomak sokan, halka doğruları söyleme gayreti içerisinde olan herkes ne hikmetse bir kulp takılıp cezaevine gönderiliyor.

“Canan yalnız değildir” diyen Balcı şöyle konuştu: “Bu millet Canan Kaftancıoğlu’nu; barınma hakkı isteyen üniversite öğrencilerinin yanındayken tanıdı, kölelik koşullarında yaşamaya hayır diyen kargo ve dağıtım emekçilerinin direnişlerinde tanıdı, Gezi Parkı’nda tanıdı, 1 Mayıs’larda meydanlarda tanıdı, “Boğaziçi Bizimdir” diye haykıran onurlu akademisyenlerin yanında tanıdı, Kaz Dağları savunmasından Cerattepe’ye kadar olan ekoloji mücadelelerinde tanıdı. Bu liste uzar gider ancak hiç kimse bu listeye bir tek yolsuzluk, hırsızlık yaftası ekleyemez. Bu ülkenin onurlu evlatlarına reva görülen bu adaletsizliği kabul etmiyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinde “ADALET” yazan tek bir pankartla yalnız başına başladığı “Adalet Yürüyüşünün” yurdun dört bir yanından katılan milyonlar ile tamamlandığını herkese hatırlatmak istiyorum. Ey zalimler! Size Marmaris’ten sesleniyoruz, bizi iyi dinleyin; Sizden korkmuyoruz! Islanmışın, yağmurdan korkusu olmaz! Yargıyı balyoz olarak kullanıp, size demokratik yollardan muhalefet eden her kesimi korkutup sindirmek istiyorsunuz. Cemaatlerle, bu milletin dini duygularını istismar eden meczuplarla yaptığınız iş birlikleriyle bu ülkenin vatan sever, Atatürkçü evlatlarının hapislerde çürümelerine izin verdiniz. Ama artık yolun sonundasınız. Biz halkımızla beraber size karşı verdiğimiz mücadelede zafere ulaştık. Siz gidiyorsunuz. Bu milletin karanlıklardan çıkıp aydınlıklara kavuşmasına sadece ve sadece 12 ay kaldı. Dayan halkım, zalimlerin zulmü sona eriyor! Son sözümüz! Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir! Canan yalnız değildir!”

ATAKAN IŞIK


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni orman yolu yaptırılacaktırÖnceki Haber

Yeni orman yolu yaptırılacaktır

Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcılığına yeni isimSonraki Haber

Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcılığına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar