Muğla
DOLAR18.6406
EURO19.3195
ALTIN1047.3

Diyabetli çocuklar acı çekmekten kurtuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyabetli çocuklar acı çekmekten kurtuldu
Abone ol
MUĞLA VALİSİ ORHAN TAVLI VE EŞİ AYŞE TAVLI İLE MUĞLA İL SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MÜDÜRÜ ÖZDEN İŞLER MUĞLA VALİLİĞİ HİMAYESİNDE GELİŞTİRİLEN PROJELERLE HAYATI KOLAYLAŞAN AİLELERİ ZİYARET ETTİ.

Muğla Valisi Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı ile Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özden İşler Muğla Valiliği himayesinde geliştirilen projelerle hayatı kolaylaşan aileleri ziyaret etti.


Muğla Valisi Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı ile Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özden İşler Muğla Valiliği himayesinde geliştirilen projelerle hayatı kolaylaşan aileleri ziyaret etti.


Muğla Tip-1 Diyabetliler Derneğinden teşekkür


Muğla Şekerleri projesiyle Tip-1 diyabetli çocukların ve ailelerinin yaşam kalitesini arttığını belirten Muğla Tip-1 Diyabetliler Derneği Başkanı Neşe Şahin, “Valimiz Orhan Tavlı’nın himayesinde başlatılan proje sayesinde çocuklarımız her gün 8-10 kez acı çekmekten kurtuldu. Ebeveynleri olarak bizler de çocuklarımızın kan şekeri durumlarını daha sağlıklı takip edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.


‘Muğla Şekerleri’ projesinin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Neşe Şahin, “Ailecek yaşam kalitemizin artmasına, sıkıntılarımızın geride kalmasına vesile olan bu proje için ve duyarlılıkları için Valimiz Orhan Tavlı başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.


Muğla Şekerleri


18 yaş altı Tip-1 diyabet hastası çocukların yaşam kalitesini arttırmak için geliştirilen Muğla Şekerleri projesiyle şimdiye kadar 141 çocuğa tip-1 diyabet sensör cihazı temin edildi. Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğinde hayata geçirilen projeyle günde 8-10 kez parmak delinerek yapılan kan şekeri ölçümü direk sensör üzerinden yapılabildiği için çocukların parmaklarının delinmesine gerek kalmıyor


Genellikle yaşlılarda ortaya çıkan Alzheimer hastalarının en büyük sorunu hastaların evden ayrıldıklarında eve geri dönememeleri ve kaybolmalarıdır. Muğla Valiliği Himayesinde Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen Sevdiklerimiz Yanımızda projesiyle temin edilen Alzheimer akıllı GPS kol saati ile hasta yakınları Alzheimer hastalarının bulundukları konumların takip edilebilecektir.


Bu uygulama ile hastalarımız belirli bir sınırın dışına çıktığında, düştüğünde veya uzun süre hareketsiz kaldığında, hasta yakınlarının telefonlarına anında bildirim gelmektedir. İlk etapta 60 hastaya temin edilen Alzheimer akıllı GPS kol saatinin dağıtımı devam ediyor.Kaynak: IHA

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör Kaçar göreve başladıÖnceki Haber

Rektör Kaçar göreve başladı

Muğla MÜSİADa Ahilik Haftası ziyaretiSonraki Haber

Muğla MÜSİADa Ahilik Haftası ziyareti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar