Muğla
DOLAR19.0481
EURO20.7722
ALTIN1210.0

ERGUN’DAN SORU ÖNERGESİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ERGUN’DAN SORU ÖNERGESİ
Abone ol

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Ergun, “Deprem bölgesindeki kentlerimizde görev yapan kamu personeline tazminat ödenmesi için Cumhurbaşkanlığı bünyesinde herhangi bir çalışma yapılmış mıdır/yapılacak mıdır?” ifadelerini kullandı.

 

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.  Metin Ergun, Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen depremlerden etkilenen 11 ildeki görev yapan veya yapacak olan kamu personeli ile sanayi çalışanlarının desteklenmesini istedi. Ergun soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: “06/02/2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen depremlerden etkilenen 11 ilimizde OHAL uygulaması ilan edilmiştir. 4123 Sayılı Tabii Afet Nedeniyle Meydana Gelen Hasar ve Tahribata İlişkin Hizmetlerin Yürütülmesine Dair Kanun ve OHAL kapsamında; deprem bölgelerinde görev yapan/yapacak kamu personelinin ve sanayi çalışanlarının desteklenmesi, bu vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı zorlukları bir nebze olsun hafifleteceği gibi, bölgenin ekonomik açıdan yeniden ayağa kaldırılması çabalarına ciddi şekilde katkı sağlayacak ve ekonomik hayatın normale dönmesine yardımcı olacaktır. Böyle bir süreçte Yürütme erkinin bu doğrultuda ivedi olarak alacağı kararlar önem arz etmektedir. Bu bilgiler kapsamında;

1. 4123 Sayılı Kanun veya OHAL kapsamında, deprem bölgesindeki kentlerimizde görev yapan kamu personeline tazminat ödenmesi için Cumhurbaşkanlığı bünyesinde herhangi bir çalışma yapılmış mıdır/yapılacak mıdır?

2. Deprem bölgesinde yer alan ve OHAL uygulamasına tabi olan kentlerimizdeki sanayi çalışanlarının SGK primlerinin minimum 2 yıl devlet tarafından karşılanması konusunda Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bir çalışma yapılmış mıdır/yapılacak mıdır?”

MİKAİL ZEYBEK


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pınar Gültekin davasına karar bekleniyorÖnceki Haber

Pınar Gültekin davasına karar bekleniyor

Bodrum Belediyesinin Topraksız Tarım Projesi, Nisan 2023te başlıyorSonraki Haber

Bodrum Belediyesinin Topraksız Tarım Pro...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar