Muğla
DOLAR18.8196
EURO20.5059
ALTIN1159.4

GİRGİN: ÇİFTÇİNİN ÇİLESİ NE ZAMAN SONA ERECEKTİR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GİRGİN: ÇİFTÇİNİN ÇİLESİ NE ZAMAN SONA ERECEKTİR?
Abone ol

 

 

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin dün TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Seki-Boğalar baraj ve Seydikemer-Söğüt yol sorununu gündeme getirdi. CHP’li Girgin, ““Kırk yıldan beri yapılacağı ifade edilen duble yol bir türlü yapılmamıştır. Bölgeden iç ve dış piyasaya sebze, balık sevkiyatı, Seydikemer-Söğüt yolu üzerinden yapılmaktadır. Bu sene yeterli kar ve yağmur yağmadığı için bölge çiftçisi açısından önemi artan Boğalar Seki Barajı hâlâ bitirilemedi. Bu baraj ne zaman bitirilecektir? Çiftçinin çilesi ne zaman sona erecektir?” dedi.

 

 

 

 

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin dün TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Seki-Boğalar baraj ve Seydikemer-Söğüt yol sorununu gündeme getirdi.  Girgin konuşmasında şunları söyledi:  “Fethiye, Seydikemer ve çevresini Antalya, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirleri bağlayan Fethiye-Söğüt yolunda trafik tek yönlüdür. Yaz ayında milyonları aşan bir turizm alanı olmasının yanı sıra geniş tarım ve ticarete sahip olan bölge yolu, mevcut hâli nedeniyle can ve mal kayıplarına, ticari aksamalara neden olmaktadır.”

GÜNDE 300 TIR GEÇİYOR

Yolun sıkıntılarına dikkati çeken Girgin, “Kırk yıldan beri yapılacağı ifade edilen duble yol bir türlü yapılmamıştır. Bölgeden iç ve dış piyasaya sebze, balık sevkiyatı, Seydikemer-Söğüt yolu üzerinden yapılmaktadır. Günlük 300 tırla ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Bu yol ne zaman bitirilecektir?  Bu sene yeterli kar ve yağmur yağmadığı için bölge çiftçisi açısından önemi artan Boğalar Seki Barajı hâlâ bitirilemedi. Bu baraj ne zaman bitirilecektir? Çiftçinin çilesi ne zaman sona erecektir?” dedi.

Girgin son olarak, 2 konuyu da defalarca gündeme getirdiğini, getirmeye devam edeceğini vurguladı.

ARZU BARIŞKANER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DÜNYANIN İNCİSİ MARMARİSÖnceki Haber

DÜNYANIN İNCİSİ MARMARİS

MUĞLA VALİMİZİN PAYLAŞIMINDA HİÇBİR SIKINTI YOKTUR!Sonraki Haber

MUĞLA VALİMİZİN PAYLAŞIMINDA HİÇBİR SIKI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar