Muğla
DOLAR20.764
EURO22.5536
ALTIN1312.1

Marmaris turizminde hedef yeni pazarlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Marmaris turizminde hedef yeni pazarlar
Abone ol
GEÇTİĞİMİZ AY MEYDANA GELEN DEPREM FELAKETİ NEDENİYLE YAŞANAN BÜYÜK YIKIMIN ARDINDAN BAŞLAYAN TURİZM SEZONU, İŞLETMECİLERİ UMUTLANDIRMAYA DEVAM EDİYOR. MARMARİS TİCARET ODASI (MTO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUTLU AYHAN, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KATILDIKLARI POLONYA VE DANİMARKA TURİZM FUARLARI’NIN OLDUKÇA UMUT VERİCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Geçtiğimiz ay meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yaşanan büyük yıkımın ardından başlayan turizm sezonu, işletmecileri umutlandırmaya devam ediyor. Marmaris Ticaret Odası (MTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Ayhan, geçtiğimiz günlerde katıldıkları Polonya ve Danimarka Turizm Fuarları’nın oldukça umut verici olduğunu söyledi.Yaşanan deprem afetinin ardından, 17 Mart tarihinde İngiltere’den kalkan ilk charter seferinin Dalaman Havalimanı’na inmesiyle bu yıl erken başlayan turizm sezonu Marmaris’te yüzleri güldürdü. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu yıl bölgeye rekor sayıda turist beklendiğini vurgulayan MTO Başkanı Mutlu Ayhan, Danimarka ve Polonya Turizm Fuarları sonrası görüşlerini aktardı.“Danimarka fuarı umut verici geçti”


Marmaris’i ziyaret eden turistlerin İngiltere, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere turizmde pazar sayısının kısıtlı olduğunu belirten ve pazar çeşitlendirme amacıyla çalışma yürüttüklerini söyleyen Başkan Ayhan; “Geçtiğimiz yıl ilk kez katıldığımız İskandinavya’nın en büyük turizm fuarı olan Ferie For Alle’de Belediye, GETOB ve Dalaman Havalimanı iş birliğinde bir kez daha stant açarak Marmaris’imizi tanıttık. Tur operatörü ve havayolu firmalarının üst düzey yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler oldukça verimli geçti. Bölgenin önde gelen tur operatörleri ile bir araya geldik. Önümüzdeki yıl uçuşların artırılması ve Kopenhag-Dalaman hattına alternatif olarak Billund-Dalaman hattının da açılması hususunda operatörlerle birlikte çalışmalar yürüteceğiz. İskandinav turisti tekrar kazanmak için sabırlı ve istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.“Polonya pazarını da ekleyeceğiz”


Bu yıl ilk kez Varşova Turizm Fuarı’na katıldıklarını sözlerine ekleyen Başkan Ayhan; “Belediyemizle iş birliğinde ilk kez Polonya Fuarı’ndaydık. 40 milyona yaklaşan bir nüfusa sahip olan Polonya’da her yıl 5 milyona yakın insan tatile çıkıyor. Geçtiğimiz yıl 1 milyonun üzerinde Polonyalı turist ülkemizi ziyaret ederken Dalaman’a yalnızca 24 bin yolcu inmiş. Her yıl büyüyen böylesine önemli pazarda maalesef çok gerideyiz. Bölgenin en önemli tur operatörleri olan Coral, Rainbow, JoinUp ve İtaka ile görüştük. İlk görüşmeler oldukça verimli geçti. Tur operatörleri ile Marmaris tanıtımının daha yoğun yapılması ve uçuş sayılarının artırılması yönünde sezon sonu masaya oturacağız” şeklinde konuştu.Başkan Ayhan ayrıca destinasyon tanıtım ve pazarlama çalışmalarında ortaya konan iş birliği nedeniyle Marmaris Belediyesi, GETOB ve YDA Dalaman Havalimanı’na teşekkür etti.Kaynak: IHA

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Oktay: “Huzur ve bereketiyle gelen bir Ramazan olsun”Önceki Haber

Başkan Oktay: “Huzur ve bereketiyle gele...

Depremzedeler için ihtiyaca göre alanlar oluşturuluyorSonraki Haber

Depremzedeler için ihtiyaca göre alanlar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar