Muğla
DOLAR17.2248
EURO17.6147
ALTIN964.09

Yatağanda ‘YÖGEP semineri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yatağanda ‘YÖGEP semineri
Abone ol
İLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN UYGULANAN ‘YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI’ SEMİNERİ YATAĞAN’DA OKUL YÖNETİCİLERİNİN KATILIMI İLE BAŞLADI.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan ‘Yönetici Geliştirme Programı’ çerçevesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilen YÖGEP semineri Yatağan’da başladı.


İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Yatağan’da düzenlenen öğretmen ve okul yöneticilerinin Mesleki Gelişim Semineri Açılış Programı’na konuşmacı olarak katıldı. Yatağan Belediyesi Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen ve okul müdürlerinin katıldığı seminerde tüm okul yöneticileri için 120 saatlik bir eğitim programı hazırlandı.


Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, okul ikliminin güçlü hale gelmesinde, okul yöneticilerinin ‘liderlik’ rolünün çok önemli olduğuna dikkat çekti. İl Müdürü Emre Çay, “Okul müdürünün yöneticilik ve iletişim becerilerinin güçlü olması gerekiyor. Öncelikle okul müdürünün kurumunda tüm öğretmenleriyle ve çalışanlarıyla birlikte aile ortamını sağlaması ve huzurlu bir eğitim ortamını oluşturması, okuluna, öğretmenlerine, öğrencilerine, velilerine liderlik etmesi gerekiyor” dedi.


YÖGEP Projesinin Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Bakanlık politikaları doğrultusunda öğretmenin güçlendirilmesi adına geliştirilen uygulama stratejilerinden biri olduğunu ifade eden İl Müdürü Çay, “Öğretmenin güçlendirilmesi, Yönetici Geliştirme Programı’nın amaçları arasında ilk sırada yer alıyor. Geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin güçlendirilmesi, mesleki gelişimlerine olanak sağlarken toplumsal statülerinin yükselmesine, öğrenci motivasyonu ve başarı artışına da katkı sağlayacaktır" dedi.


Öğretmenlik Meslek Kanununun önemine değinen İl Müdürü Emre Çay, “Öğretmenlik Meslek Kanununun yürürlüğe girmesiyle 60 yıllık özlem sona ermiş oldu. Öğretmenlik Meslek Kanunu bugün eğitim camiamız için çok büyük bir kazançtır. Artık bir öğretmen olarak meslektaşlarım kendi kanunlarıyla belirlenmiş haklara sahip oldu. Ayrıca Türkiye, öğretmenlerine yönelik özel kanunu olan OECD ülkeleri arasına da girmiş oldu” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Develere el konulduÖnceki Haber

Develere el konuldu

AFAD uzmanlarından Menteşe Belediyesi personeline eğitimSonraki Haber

AFAD uzmanlarından Menteşe Belediyesi pe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar