YENISAYFA
ASPAK
Muğla
DOLAR17.9649
EURO18.5026
ALTIN1033.5

‘’BİZİMLE DEĞİL YANGIN İLE İLGİLİ KONUŞ’’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘’BİZİMLE DEĞİL YANGIN İLE İLGİLİ KONUŞ’’
Abone ol

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, saat 14:00’da Değirmenyanı Lojistik Merkezi’nde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yapmış olduğu açıklamalara karşı basın toplantısı gerçekleştirdi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un sözlerinde ‘’ Marmaris yangınına ilişkin, bilgilendirme amaçlı ve Sayın Bakanlarım bugün yaptıkları basın toplantısında kullandıkları bazı sözlere ilişkin yanıt vermek amacıyla karşınızdayız, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, Marmaris Belediye Başkanımız Mehmet Oktay, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, İlçe Başkanlarımız, hep birlikte karşınızdayız. Son açıklanan bilgilere göre yangına ilişkin bir kişi tutuklandı, iddialar bu kişinin, bu şahsın yangına sebep olduğu yönünde, şüphesiz ki güvenlik güçleri çalışmalarını yürütüyorlar, yargıya artık konu ulaştı.

 YARGI BU SAATTEN SONRA BU KONUDA GEREĞİNİ YAPACAK

Yangının 65.saatine girmiş bulunmaktayız, büyük oranda kontrol altına alındığı Sayın Bakanlar tarafından açıklandı, bu bizim açımızdan mutluluk verici bir haber, inşallah tekrar aynı sorunu, aynı sıkıntıyı yaşamayız, kontrol altına alınan bu yangın tekrar alevlenmez bütün ümidimiz, bütün arzumuz bu yöndedir. Bizim amacımız Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olarak üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil, biz istiyoruz ki yangın olmasın.

ANINDA MÜDAHALE EDİLSİN

Etkili müdahale edilsin, ormanlarımız yanmasın, ciğerlerimiz yanmasın, bu amaçla buradayız. Sayın Genel Başkanımız bu amaçla Marmaris’e ilk gün geldi. Ama maalesef üzülerek söylüyorum ki bugün Sayın Bakanların açıklamasını dinledik, Süleyman Soylu’nun açıklamasını dinledik, bir Milletvekili olarak gerçekten çok üzüldüm. Sayın Bakan Polemikçi kimliği ile tanınan birisi doğru, polemik yaratmak konusunda çok mahirdir, her konuda polemik yaratmak ister, ama bu işi siyasete alet etmemek gerekir, bir yangın var ve işimiz yangını söndürmek bunun için hükümetin çalışması gerekiyor. Bizler hükümeti bu konuda çalıştırmak için çaba harcıyoruz. Sayın Bakan yangın ile ilgili bilgi vereceğine maalesef bugün ki açıklamasının büyük bir kısmını yine bize ayırdı, yine CHP ile konuştu, oysa ki Sayın Bakanın yangın ile ilgili konuşması lazım. Sayın Bakana çağrı yapıyoruz, bugün o gün değil, çık yangın ile ilgili hükümet olarak icra makamı olarak bilgi ver, kamuoyunu bilgilendir’’ dedi.

ATAKAN IŞIK

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinden Ankara gezisiÖnceki Haber

Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu öğretmen v...

YEŞİL MARMARİS KÜL OLDUSonraki Haber

YEŞİL MARMARİS KÜL OLDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar