Muğla
DOLAR18.8221
EURO20.5018
ALTIN1158.4

Büyükelçi’den MUTSO’ya ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükelçi’den MUTSO’ya ziyaret
Abone ol

 

Bir dizi ziyaret ve programlar için Muğla’ya gelen Fransa Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro ve beraberindeki heyet MUTSO’yu ziyaret etti.

 

 Fransa Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro, Ekonomi Müsteşarı Abdenor Brahmı, Sürdürülebilir Kalkınma Müşaviri  Mafal Thıam, Sürdürülebilir Kalkınma Ataşesi Berat Durmuş, Fransız Kalkınma Ajansı Ülke Direktör Yardımcısı Marine Karcher bir dizi ziyaret ve program kapsamında Muğla’ya geldi. 13 Ocak Cuma günü gerçekleştirilen programda heyet Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)’nı da ziyaret etti. Heyet burada MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çahan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal ile görüştü.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş odanın çalışmaları hakkında heyete bilgilendirmede bulundu. Muğla’nın turizm, tarım ve madencilikte çok önemli il olduğuna vurgu yapan Başkan Karakuş, Muğla’nın ihracattaki en büyük payının mermer sektörüne ait olduğunu söyledi. Muğla’nın turizmde de çok önemli merkezlere sahip olduğu bilgisini aktaran Başkan Karakuş bu alanda Fethiye, Bodrum, Datça ve Dalyan’ın yurt dışında bilinirliğinin oldukça yüksek olduğunu ifade etti.

 

 Muğla’nın çam balı üretimindeki yerine dikkat çeken Başkan Karakuş Apimuğla Apiterapi Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgi verdi. Başkan Karakuş ayrıca ilin markalaşma sürecine destek sağlamak amacıyla yürütülen coğrafi işaret çalışmaları hakkında da paylaşımda bulundu.

 

Ev sahipliği için MUTSO heyetine teşekkür eden Büyükelçi Hervé Magro, Türkiye’nin Fransa için çok iyi bir turizm destinasyonu olduğunu ifade ederek, iki ülke arasındaki bu ilişkiyi geliştirmek adına bir takım çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekti. Var olan potansiyelin ortaya konulması için tanıtım çalışmalarının arttırılması gerektiğini söyleyen Büyükelçi Magro, özellikle düzenlenen fuarlara katılımın, acentalarla yakın temas kurulmasının ve hava yolu şirketleri ile görüşülerek doğrudan uçuşların arttırılmasının turizm faaliyetlerini karşılıklı olarak arttıracağını kaydetti.

ARZU BARIŞKANER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GİRGİN : ÇAMLIBEL BARAJI NE ZAMAN BİTECEK?Önceki Haber

GİRGİN : ÇAMLIBEL BARAJI NE ZAMAN BİTECE...

Muğlada trafik ekipleri iki aranan şahıs ile bir çalıntı motosiklet yakaladıSonraki Haber

Muğlada trafik ekipleri iki aranan şahıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar