Muğla
DOLAR20.764
EURO22.5536
ALTIN1312.1

ENGELLİLERİN MECLİS’TE SESİ OLACAĞIM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ENGELLİLERİN MECLİS’TE SESİ OLACAĞIM
Abone ol

 

ENABİRDER Başkanı Tulgay Hasar, İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Başkan Hasar, “Milletin Meclisi’nde engellilerimizin ve engelli ailelerimizin sesi olmaya adayım. Engeliliği önleyici, tedavi ve rehabilite edici, en etkin sağlık politikalarını hayata geçirebilmek, engelliler ve tüm dezavantajlılar için daha erişilebilir bir çevre yaratabilmek, daha çok engellinin iş bulabilmesini sağlamak ve engelliliğe dayalı herhangi bir ayrımcılığa izin vermeyeceğiz. İYİ Parti’nin, engelleri kaldırma davasında mücadelenin en iyi şekilde yapılacağı bir parti olduğu tartışılmaz bir gerçektir” diye konuştu.

 

 

 

Engelli ve Aileleri Birliği Derneği (ENABİRDER) Başkanı Tulgay Hasar, İYİ Parti’den Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Başkan Hasar, engelsiz yaşam için verdiği mücadeleyi sürdürmek istediğini belirtti.

ENGELLİLERİN SESİ OLACAĞIM

 Engelli bireyleri Mecliste temsil etmek istediğini kaydeden Tulgay Hasar, engellilerin sesi olacağını vurguladı. Hasar sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde engelli bireyler  ve ailelerinin  sorunlarını dile getirip sonuca ulaştırmak için İyi Parti 28. Dönem Muğla Milletvekili Aday Adayı başvurumuzu yaptık.  Milletin Meclisi’nde engellilerimizin ve engelli ailelerimizin sesi olmaya adayım.”

İNANCIMIZ TAMDIR

Engelli bireylere yönelik Muğla’da hayata geçirecekleri çok proje olduğunun altını çizen Başkan Hasar, “Onların yürüyemeyen ayağı, duymayan kulağı, görmeyen gözü olacağım Türkiye nüfusunun yüzde 12.29'unu kayıtlı engelli bireyler oluşturmaktadır. İstatistiklere göre 10 Milyon üzerinde engelli birey ve 40 milyon engelli ailesi bulunmaktadır. 25 milyondan fazlası da seçmendir.  Muğla başta olmak üzere 13 ilçemizi kapsayan 25 ile 30 Bin civarında engelli ve ailesi yaşamaktadır. Engellilik konusunu insan hakları meselesi olarak gören İYİ Parti'nin, Sayın Genel Başkan'ımız Meral Akşener liderliğinde sorunların çözümü için yaptıkları çalışmaları yeni dönemde hayata geçirmek için verecekleri mücadeleye inancımız tamdır” dedi.

ENGELLİLİĞE DAYALI AYRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Engelliliğe dayalı hiçbir ayrıcalığa izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Hasar, “Engeliliği önleyici, tedavi ve rehabilite edici, en etkin sağlık politikalarını hayata geçirebilmek,  engelliler ve tüm dezavantajlılar için daha erişilebilir bir çevre yaratabilmek, daha çok engellinin iş bulabilmesini sağlamak, engellilerin daha iyi koşullarda eğitim olanağı bulabilmesi, engellilere yönelik her türlü ayrımcılığın karşısında olmak için tüm deneyim, bilgi ve becerilerini toplumun hizmetine sunmaya hazır olduğumu ifade ederim. Engelliliğe dayalı herhangi bir ayrımcılığa izin vermeksizin, insan hak ve temel özgürlüklerinin tüm bireyler için eksiksiz olarak yaşama geçirilmesini ve güçlendirilmesini savunan İyi Parti’nin, engelleri kaldırma davasında mücadelenin en iyi şekilde yapılacağı bir parti olduğu tartışılmaz bir gerçektir” diye konuştu.

 

Hasar, “İyi bir engelsiz  Türkiye için yola çıktık. Biliyoruz ki bu yolda iyi yaşamlar inşa etmek hayal değildir. Engelli vatandaşlarımızın yüksek yaşam koşullarına kavuşması, herkes gibi tüm hak ve özgürlüklerden sonuna kadar faydalanmasının zor olmadığının bilincindeyiz.

Engelli birey ve ailelerinin TBMM'de gür sesi olmak için çıktığım bu yolda desteğinize talip olduğumu belirtir, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

MİKAİL ZEYBEK


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yemek ve kahvaltı hizmeti alınacaktırÖnceki Haber

Yemek ve kahvaltı hizmeti alınacaktır

Başkan Oktay, ilk sahurda depremzede konuklarla buluştuSonraki Haber

Başkan Oktay, ilk sahurda depremzede kon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar