YENISAYFA
ASPAK
Muğla
DOLAR17.9635
EURO18.5148
ALTIN1032.7

MUĞLA İTTİFAKI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUĞLA İTTİFAKI
Abone ol

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Marmaris’te ziyaretlerde bulundu. İktidar ve muhalefetin Muğla’da ortak hareket ettiğini belirten Muharrem İnce, “Cumhur İttifak değil, Millet İttifakı değil bir ‘Muğla İttifakı’nı anlatacağım size. Başka yerlerde de bu tür ittifaklar var ama artık Muğla’daki arşa çıkmış. Milas’ta Tuzla bölgesinde inşaat oluyor, Menteşe’de çimento fabrikası kuruluyor, Marmaris Kızılbük’te yine inşaatlar tam gaz gidiyor. Burada ortaklık şudur; ruhsatı muhalefet belediyeleri verir, ÇED raporunu bakanlık veriri. Al gülüm ver gülüm olayıdır. Yani medya önünde kavga eder gibi görünürler, arka tarafta malı götürürler” dedi.

 

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Marmaris’te ziyaretlerde bulundu. Muharrem İnce, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. İktidar ve muhalefetin Muğla’da ortak hareket ettiğini belirten Muharrem İnce, “İktidar ile muhalefet ortak hareket ediyor. Yani size Cumhur İttifak değil, Millet İttifakı değil bir ‘Muğla İttifakı’nı anlatacağım size. Başka yerlerde de bu tür ittifaklar var ama artık Muğla’daki arşa çıkmış. Size Muğla İttifakı’ndan kısaca bahsedeyim; Milas’ta Tuzla bölgesinde inşaat oluyor, Menteşe’de çimento fabrikası kuruluyor, Marmaris Kızılbük’te yine inşaatlar tam gaz gidiyor. Burada ortaklık şudur; ruhsatı muhalefet belediyeleri verir, ÇED raporunu bakanlık veriri. Al gülüm ver gülüm olayıdır. Yani medya önünde kavga eder gibi görünürler, arka tarafta malı götürürler. Ben muhalefetin ve iktidarın genel başkanına sesleniyorum. Ya siz her gün kavga ediyorsunuz sözde. Sizin adamlar burada malı götürüyor. Siz de mi berabersiniz burada ortaksınız. Yoksa kayıkçı kavgası mı” dedi.

TÜRKİYE YIKIMA UĞRADI

Türkiye’nin son yıllarda yıkıma uğradığını vurgulayan İnce sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti son 20 yılda çok büyük köklü yıkımlara uğradı. TBMM devre dışı kaldı artık. Ordusu çökertildi. Gelenekleri bozuldu, yargısı önce FETÖ’ye teslim edildi 2010’da. Sonra Erdoğan’a AKP’ye teslim edildi. Yozlaşmış, ilkeleri olmayan, omurgasız bir siyaset hakim. Milletimize şunu söylemek istiyorum. Birileri gelsin bizi kurtarsın demekle bu iş olmaz. Kimse sizi kurtarmaz.  Eğer demokratik bir rejimde yaşamak istiyorsanız, Özgür bir ülkede yaşamak istiyorsanız. Elinizi taşın altına sokup, bedel ödeyeceksiniz. Mücadele edeceksiniz. 

Türkiye’de bu Muğla ittifakını yıkmadan bunun önü açılmaz. Türkiye’yiz özgür ve demokratik bir ülke yapmak istiyorsak önce bu Muğla ittifakından başlamamız lazım.

2023 hedefleri diyorlardı. Neydi bunlar 2 trilyon dolar milli gelir, kişi başı 25 bin dolar. 500 milyar dolar ihracat. İl 10 ekonomi arasına girecektik. 500 milyar dolar ihracatın yarısı yok, 2 trilyon dolar milli gelirin yarısı yok. İlk 10’a girmeyi bırak, ilk 20’deydik şimdi 23’deyiz. Bu ülke artık şahsım devleti olmuştur. Alman eline kimliği alıyor. Türkiye’ye giriyor. Pek çok ülke vatandaşı kimliğiyle Türkiye’ye seyahate çıkabiliyor. Aç mıyız biz bu ne demektir. Muhtaç mıyız biz bunların 3-5 Euro’suna. Bir Türk, Almanya’ya gitmek istediğinde, vize alacak kuyruklarda bekleyecek.  Ama o kimliğiyle girecek. Devletlerarası ilişkilerde karşılılık ilkesi vardır. Onurumuzu kırıyorlar.”

ÜLKENİN DEĞERLERİNİ KORUYACAĞIZ

Memleket Partisi olarak ülkenin değerlerini korumayı ilke edindiklerini kaydeden İnce, “Artık Erdoğan’la olmaz. Erdoğan gitmelidir. Ama yerine gelecek olanlara da bakalım. Yani 6’lı masada, birisi diyor ki; Saidi Nursi gibi bir öndere ihtiyaç var. Öbürü diyor ki Anayasa’nın ilk 4 maddesini tartışabiliriz. Ne diyor Dersim katliamcısı diyor Atatürk’e. Tam buluşmuşlar tam. Buradan da bu millete hayır gelmez. Erdoğan’ı gönderir bayram ederiz. Ama 6 ay sonra başıma gelenlere bakarız. Türkiye’nin yerli bir duruşa ihtiyaç var. O da Memleket Partisi. Biz burada bu ülkenin ormanlarını korumaya, yurtlarında çocuklarını korumaya tarlalarında zeytinlerini korumaya. Hazinede parasını korumaya.  Sınavlarda sorularını korumaya. Sokaklarda kadınlarını, hayvanlarını korumaya. Denizlerini korumaya. And içtik, Memleket Partisi olarak” diye konuştu.

ARZU BARIŞKANER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zirai makine satın alınacaktırÖnceki Haber

Zirai makine satın alınacaktır

Azka Otelde ünlü isimler eğlenceyi ikiye katlayacakSonraki Haber

Azka Otelde ünlü isimler eğlenceyi ikiye...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar