YENISAYFA
ASPAK
Muğla
DOLAR17.9648
EURO18.5047
ALTIN1032

TURİSTLER RAHATÇA TATİL YAPABİLİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TURİSTLER RAHATÇA TATİL YAPABİLİR
Abone ol

 

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, yangın felaketlerinin turizm sektörüne etkilerini değerlendirdi. Marmaris’in güzel bir tatil yapmak için bünyesinde her şeyi barındırdığını ifade eden Başkan Ayyıldız, “Turist misafirlerimiz turizm bölgelerinde rahat rahat denize girebilirler, rahatça yeşillik yerlerde, ormanlık alanlarda gezebilirler. Turist misafirlerimiz, gelecek olan misafirlerimiz gönüllerini rahat tutsunlar, rahatça gelip tatillerini yapabilirler. Gerek Marmaris gerekse diğer turizm bölgelerinde gerçekleştirebilirler” dedi.

 

Doğa harikası Marmaris’te, 21 Haziran’da Bördübet’ten yükselen alevler, rüzgarın etkisiyle Değirmenyanı, Küfre Koyu, Kürardı ve Yeşilbelde mevkiine kadar ulaştı. Devletin tüm imkanları yangının söndürülmesi için seferber edildi. Havadan ve karadan planlı müdahaleler sonucu yangın 72 saatte kontrol altına alındı. Marmaris’in kalbinde yaklaşık 4 bin 500  hektarlık alan küle döndü. Soğutma çalışmaları yapıldı. Havada, karada ve denizde yeşil vatan nöbeti devam etti. Ahmetözü mevkiinde tahliye edilen vatandaşlar, kısa sürede hayvanlarıyla birlikte evlerine geri döndü. Muğla Marmaris'teki Bördübet mevkiinde çıkan yangında ormanlar küle dönerken, alevlerin yerleşim yerlerine yaklaşması dolayısıyla aileler tehlikeli bölgeden tahliye edildi.

TURİSTLER RAHATÇA TATİL YAPABİLİR

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, yangın felaketlerinin turizm sektörüne etkilerini değerlendirdi. Marmaris’in güzel bir tatil yapmak için bünyesinde her şeyi barındırdığını ifade eden Başkan Ayyıldız, “Tatile gelecek olan insanlar yerli ve yabancı turist misafirlerimiz illa bu tarz haberler çıktığı zaman kafalarında kuşkular oluşuyor, bu da onların en doğal hakları, ama bizlerin de bu kafalarında oluşan kuşkuları ortadan kaldırmak bizim en büyük görevimiz, tatilcilerden istirhamımız bu yangınlar genellikle şehirden uzak yerlerde ormanlık alanlarda meydana geliyor. Hiçbir ormanımız yanmasa çok mutlu olacağız, ama hayatın içerisinde maalesef bunlarda olmakta ama dediğim gibi devlet büyüklerimiz ve halkımızın desteği ile bu yangınlar kısa sürede sönmekte, turist misafirlerimiz turizm bölgelerinde rahat rahat denize girebilirler, rahatça yeşillik yerlerde, ormanlık alanlarda gezebilirler. Turist misafirlerimiz, gelecek olan misafirlerimiz gönüllerini rahat tutsunlar, rahatça gelip tatillerini yapabilirler. Gerek Marmaris gerekse diğer turizm bölgelerinde gerçekleştirebilirler” dedi.

UYGUN FİYATA TATİL

Turistlerin uygun fiyatlara tatil yapabileceğinin altını çizen Mehmet Ayyıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Şuanda fiyatları ve kar marjın yüksekliğini hiçbir şekilde gözetmiyoruz, bizler için önemli olan turist misafirlerimizin, turizm bölgelerine gelmeleri, tatillerini yapmaları bizim için para ver kar marjının yüksekliği şuanda ikinci planda Marmaris’e gelecek olan turist misafirlerimiz, çok uygun fiyata da tatillerini yapabilirler, tabi ki hizmetin çok iyisini, çok kalitelisini almak isterlerse o tarz da hizmet veren beş yıldızlı, dört yıldızlı turistik tesislerimiz var, birde en önemlisi Marmaris’in çok güzel koyları var, çok güzel yeşillik alanları var, çok uygun fiyata Marmaris’te çok rahatlıkla tatillerini yapabilirler.

İnanıyorum ki 2022 yılında 45-50 milyon arasında turistlerimizi güzel memleketimizde ağırlayacağız ve Marmaris’teki esnaflarımız çok mutlu, İngiltere’den çok fazla misafirimiz var. Temmuz ayı ile birlikte bizi çok mutlu ediyor”

ATAKAN IŞIK


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğlaya bir şampiyonlukta gençlerdenÖnceki Haber

Muğlaya bir şampiyonlukta gençlerden

Emre Baran Kırkpınardan Köyceğize şampiyon olarak döndüSonraki Haber

Emre Baran Kırkpınardan Köyceğize şampiy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar