USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Muğla siyasetinde sular ısınıyor

15-07-2023

 

 

Sevgili okurlarım, seçim yaklaştıkça Türkiye'nin dört bir yanında hareketlilik arttığı gibi bunu Muğla ve ilçelerinde görmek mümkün.  Muğla CHP'sinde şimdilik birkaç isim milletvekili aday adaylığını açıkladı ama daha tahmin edilenden fazla aday adayı olacağı alenen görülebiliyor.

Sevgili okurlarım, CHP mevcut milletvekillerinin haricinde parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan ve daha bir çük ismin milletvekili aday adayı olacağı görülüyor.

Sevgili okurlarım, Muğla Ak Partisine gelince, bu partiden de CHP'den fazla milletvekili aday adayı olacağı görülüyor ve biliniyor. Mevcut milletvekillerinin haricinde İl Başkanı Kadem Mete'nin yanı sıra bir çük ilçe başkanı ve şimdilik isimlerini vermek istemeyen çok sayıda ismin önümüzdeki günlerde aday adaylıklarını açıklayacakları söyleniyor. Parti içinde bir korku var Bu nedenle şimdilik ben adayım diye çıkan olmuyor. Önümüzdeki günler ne gösterir bilemem.

Sevgili okurlarım, Muğla İYİ Parti'sine gelince parti içinde büyük bir çalışma var. Ve birçok diğer partilerden İYİ Parti'ye katılım olduğu görülüyor. İYİ Parti'de ise CHP ve Ak Parti gibi çok sayıda milletvekili aday adayı olmaması bu parti için bir avantaj olduğunu söyleyebilirim. Önceki yazımda da dile getirdiğim gibi parti içinde önde gelen isimler arasında iş adamı Ahmet Sakıcı, Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun'un haricinde Fethiye eski Belediye Başkanı Behçet Saatçı'nında partililer ile dirsek temasında olduğu ancak sayın Saatçı'nın adının hala Büyükşehir Belediye Başkanlığında da geçtiği söyleniyor. İYİ Parti Milletvekili Metin Ergun'un ise hangi ilden milletvekili adayı olacağı daha belirsizliğini koruyor. Ama Muğla İYİ Parti teşkilatı yapılacak olan seçimle ilgili hazırlığını tamamlamış gözüküyor.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere uzun yıllar il başkanlığı yapan Mehmet Korkmaz'ın milletvekili aday adayı olduğu, yine onun haricinde Hacı Çelik ve Mehmet Erdoğan'ında aday adaylıkları söz konusu oldukları dile getiriliyor. Desenize yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde Muğla siyasetinde bir güzellik olacak galiba sevgili okurlarım.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?