USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak?

13-11-2023
Sevgili okurlarım, CHP Genel Başkanı Özgür Özel seçildikten sonra ülke genelindeki CHP’den belediye başkanı adayı olacak isimler piyasaya çıkmaya başladılar. Muğla’da da eski milletvekillerinden Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, önceki dönem milletvekillerinden Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Burak Erbay, Akın Üstündağ’ın ilçeleri dolaşıp nabız yoklamaya başladıkları görüldü.
Sevgili okurlarım, Fevzi Topuz yapmış olduğu konuşmada “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için atama mı olacak yoksa ön seçim mi olacak onu bekliyoruz. Takdir yine CHP Genel Merkezinin” derken Süleyman Girgin ise, “Atamamı olacak yoksa parti üyelerinin görüşleri alınarak başkan adayı mı açıklanacak? Onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz” dedi. Mürsel Alban, “Her şey yani belediye başkan adaylığı açıklamaları önümüzdeki günlerde belli olacağından şimdilik bizim konuşmamıza gerek yok” cevabını verirken Burak Erbay ise, “Takdir CHP Genel Merkezinin. Genel Başkanımız Özgür Özel ve yöneticilerin takdiri ne olur bilemem. Onu da önümüzdeki günlerde öğreniriz” dedi. Son olarak Akın Üstündağ ise, “Parti içinde hizipleşme olmadan başarılı olarak kim çalışabilecekse o kişinin belediye başkanı adayı olmasında fayda var” dedi.
Sevgili okurlarım, Mart ayının sonunda yapılması beklenen yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının haricinde ilçelerde belediye başkan adaylığını koyacak isimlerin gün geçtikçe artması dikkati çekti. Bunun nedeni de Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı seçilmesinden kaynaklanıyor.
Sevgili okurlarım, ülke genelinde olduğu gibi bilhassa Muğla il genelinde belediye başkan aday adaylığı için hareketliliğin çok olması da CHP adına büyük bir kazanç. Yarınları bekleyelim görelim. Ak Parti’nin Muğla’da şimdilik 3-5 ismin adı Büyükşehir Belediye Başkanlığında geçse de, CHP’nin çıkaracağı adaya göre Ak Parti’nin hareket edeceği de dile getiriliyor sevgili okurlarım…
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?