YENISAYFA
ASPAK
Muğla
DOLAR17.9648
EURO18.5047
ALTIN1032
Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Mail: [email protected]

Muğla'mıza sosyal yönlü bir müftü geldi

 

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bir yıl önce Muğla Müftülüğüne atanan Müftü Yaşar Çapçı, göreve gelir gelmez gece gündüz demeden Muğla halkı ile iç içe olmayı iyi bildi. Tecrübeli bir bürokrat olan Muğla Müftüsü Yaşar Çapçı Bey, Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde üst düzey görevlerde bulunan bir isim. Saygın bir isim olan Sayın Çapçı'nın, Muğla'da ilk işi İlçe Müftülüklerine uğrayıp diyanetle ilgili ne yapılması gerekiyorsa onlarla ilgilendiğini vurgulamak olmuş.

Sevgili okurlarım, Muğla İl Müftüsü Çapçı bey, yurdun değişik yerlerinde çalışmış müftülük ve vaazlık görevlerinde bulunmuş. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da Sayın Çapçı Muğla Müftülüğüne terfi ettirilerek gönderilmiş. Sayın Çapçı il genelinde de sağ-sol demeden çok sayıda vatandaşın takdirin kazanmış bir müftü olarak biliniyor. Sayın Müftümüz Yaşar Çapçı bey vaazlık yaptığından mı bilinmez güzel konuşma ve vatandaşa yaklaşım tarzı ile olsun takdir toplayan bir müftü olarak biliniyor.

Sevgili okurlarım, sayın müftümüz yaptığı açıklamasında, "Muğla'mıza hizmet vermek için geldim. İnşallah bu isteğimizi de yerine getiririz" dedi sevgili okurlarım.

 

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı'nın özgeçmişi

1969 yılında Kocaeli İli Gebze İlçesinde doğdu. İlkokulu Gebze'de okudu. İstanbul Bayrampaşa Yeşil Camii Kur'an Kursu'nda Hafızlığını tamamladı. Aynı Kursta Arapça ve temel İslami bilimleri eğitimi aldı. Merhum Reisu'l-Kurra Mahmut Sarıcaoğlu Hoca Efendi'den Aşere-Takrib-Tayyibe okudu. Ortaokulu İstanbul Eyüp, Liseyi ise Tekirdağ İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1995 yılında Ezher Üniversitesi Din Usulleri Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans tamamlama derslerini başarıyla tamamladı. 05.12.1997 yılında Kocaeli'nin Derince İlçesinde İmam-Hatip olarak meslek hayatına başladı. Ankara-Kayaş/Afyonkarahisar-Ataköy'de kısa dönem er olarak vatani görevini yerine getirdi. 2000-2002 yıllarında İzmit Pertev Paşa (Yeni Cuma) Cami-i'nde İmam-Hatip olarak görevine devam etti. 2004 yılında İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi 18.Dönem "Müftülük ve Vaizlik Kursunu" bitirdi. 2004-2009 Muğla Yatağan İlçe Vaizliği, 2009-2012 Bingöl-Adaklı İlçe Müftülüğü, 2012-2014 Gaziantep İl Müftü Yardımcılığı yaptı. 2014 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Umre ve Kudüs Ziyaretleri Daire Başkanı olarak atandı. 02.07.2021 tarih ve 2021/290 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile 05.08.2021 tarihinde Muğla İl Müftüsü olarak görevine başlayan Çapçı, evli ve üç çocuk babası olup iyi derecede Arapça bilmektedir.

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar