marmaris yeni sayfa
04-12-2019
Canan Baykız

Canan Baykız

Muğla Güncesi Küllerinden Doğuyor

Muğla Güncesi, yeni kanalı EGE TV'de çok yakında yeniden ekranlara dönecek. Muğla 'nın ve Muğlalı vatandaşın tarafı olan program Muğla'nın gündemini ekranlara muhatapları ile birlikte taşıyacak. Muğla 'nın 13 ilçesinde neler olup bittiğini,  siyasetin,sporun ,kültürün ve sanatın Muğla gündemini bizimle Muğla Güncesi'nde siz de yakından takip edebilirsiniz.

 

Muğla'da yaşıyorsanız veyahut yurt içinde veya dışında Muğla 'dan haber almak istiyorsanız; bu programı takip etmelisiniz. 

 

Muğla; coğrafyası ile, doğası ile, turizmiyle belediyeleri ile , tarihi ile, insanı ile, doğal kaynakları ile tanınması ve tanıtılması önemli bir  değer. Maalesef tanıyoruz zannediyoruz fakat bilmiyoruz.Mesela kadın otobüs şoförlerini ilk istihdam eden belediye zannedildiği gibi İstanbul Büyükşehir veya İzmir Büyükşehir değil. Muğla Büyükşehir Belediyesi. Karabağlar yaylasına hiç indimiz mi?desek Marmaris 'e Bodrum'a gelen yerli yabancı turiste tepkisi ne olur?  Ya da   Muğla kebabı içmeden nereye gidipduru bu Angaralılar? 

 

Geçenlerde bizim sektör için önemli bir değer Prof.Dr.Korkmaz Alemdar Hocam Muğla 'ya geldi. Arasta'yı Saburhane 'yi gezdirmek bana düştü. Kapılarına, bacalarına hayran kaldı evlerin. Dar sokak denince İtalya geliyor akla oysa Goca Moğla da hiç fena değil bu konuda. O sokaklarda tarih var buram buram.

 

Muğla hoşgörü şehri. Aman sakın ha damarına basmaya da gelmiyor! Efe bir kalktı mı zeybeğe ,diğer kalkanları oturtup kalktığı yere, şahlanmaktan da geri durmuyor. Efelik bu şehirde kadına da erkeğe de çok yakışıyor.

 

Bu güzelim şehri Muğla Güncesi ile takip etmeye davet ediyoruz sizleri..Yayın saatimizi ilk bölümden itibaren duyuracağız..

 

Hep satırlarda buluştuk gelin  bundan böyle yeniden göz göze de buluşalım...

 

Aşkınız daim olsun...

 

Bu makale 1425 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI