Muğla
DOLAR18.6152
EURO19.3071
ALTIN1045.6

DOĞRU POLİTİKARLARLA ÇIKARLARIMIZI KORUDUK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DOĞRU POLİTİKARLARLA ÇIKARLARIMIZI KORUDUK
Abone ol

 

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu  (MKYK) Üyesi Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Gündemdeki konulara değinen Nil Hıdır, hayat pahalılığı ilgili açıklama yaptı. Hıdır, “Küresel gelişmeler bunu etkiledi. Bunlar hep pandeminin getirdiği üretim kısıtlaması. Ve kuraklık. Kuraklık hala devam ediyor. Rusya her yıl bizden 30 milyarlık bu sene daha da arttı, yaş sebze ve meyve alıyor. Dolayısıyla biz onun yaş meyve, sebzesini kessek iç piyasayı rahatlatırdık ama diğer taraftan Rusya’daki kriz bir müddet sonra bizi de vurur. Yapılması gereken şeylere zamanında düğmeye basıldığı için bugün hamdolsun Avrupa’nın içine düştüğü kriz Türkiye’de yok. Doğru politikalarımız sayesinde karşılıklı çıkar ve menfaatlerimizi koruduk” dedi.

 

 

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu  (MKYK) Üyesi Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Mehmet Nil Hıdır, toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mehmet Nil Hır, hayat pahalığıyla ilgili konulara değindi. Nil Hıdır, “Küresel gelişmeler bunu etkiledi. Bunlar hep pandeminin getirdiği üretim kısıtlaması. Ve kuraklık. Kuraklık hala devam ediyor. Rusya her yıl bizden 30 milyarlık bu sene daha da arttı, yaş sebze ve meyve alıyor. Dolayısıyla biz onun yaş meyve, sebzesini kessek iç piyasayı rahatlatırdık ama diğer taraftan Rusya’daki kriz bir müddet sonra bizi de vurur. Dolayısıyla o ihracatı kesmedik ve ilk hayat pahalılığı domatesle başladı. Bizim son 22 yıldan beri yaptığımız en güzel işlerden biri suyu kontrol altına almak oldu. Kentsel dönüşüm bizim ilk yıllarda çıkardığımız yasa. İsabetli bir yasa. İstanbul’da gecekondu rezaleti vardı. Şimdi gidin görün Fikirtepe’yi. Yapılması gereken şeylere zamanında düğmeye basıldığı için bugün hamdolsun Avrupa’nın içine düştüğü kriz Türkiye’de yok” dedi.

DOĞALGAZA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Türkiye’nin enerji politikalarıyla ilgili konuşan Hıdır sözlerine şöyle devam etti: “Kömür noktasında Paris Anlaşması bütün ülkeleri bağlıyor. Enerjide dönüşümü biz Karadeniz doğalgazıyla yakalayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız da açıkladı. Muğla’daki santrallerimizi de doğalgaza dönüştürmek suretiyle santrallerimizde elektrik üretimimize devam edeceğiz. Putin’in Türkiye politikası altın çağını yaşıyor demesi çok doğru”

GÜNEŞ PANELİ ELEKTRİK İHTİYACINI GİDEREBİLİR

Elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için güneş panelinin fayda sağlayacağını belirten Hıdır, “Bizim açımızdan en önemlisi; çatılarına güneş enerjisi panellerini koysun herkes. Bu bir otelin çok rahatlıkla bir sezonluk elektriğini kendisi üretebilecek, güneş enerjisine sahibiz. Akdeniz’in bütün sahillerinde bunu yapmamız çok mümkün. Tavsiye ederim” diye konuştu.

DOĞRU POLİTİKALARLA ÇIKARLARIMIZI KORUDUK

Nil Hıdır, “Doğru politikalarımız sayesinde karşılıklı çıkar ve menfaatlerimizi koruduk. İstikrar savaşının ikinci bir versiyonu postmodern versiyonunu oynuyorlar ama başaramayacaklar. Akdeniz’de Libya’yla olan ittifakımız Akdeniz’deki kaya gazları üzerinde hak sahibi yaptı. Cumhurbaşkanımız herkesin hakkını koruyan bir insan, Bangladeş’e, Hindistan’a da el uzatıyor. Türkiye yeniden damarlarındaki asil kanın hakkını vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

ARZU BARIŞKANER

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Orman parkı işletme hakkı kiraya verilecektirÖnceki Haber

Orman parkı işletme hakkı kiraya verilec...

CHP’Lİ GİRGİN: EĞİTİMİ YAPBOZA ÇEVİRDİNİZSonraki Haber

CHP’Lİ GİRGİN: EĞİTİMİ YAPBOZA ÇEVİRDİNİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar