Muğla
DOLAR18.6152
EURO19.3071
ALTIN1045.6

SEVDİKLERİMİZ YANIMIZDA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SEVDİKLERİMİZ YANIMIZDA
Abone ol

 

Muğla Valiliği himayesinde geliştirilen ‘Sevdiklerimiz Yanımızda Projesi’ Alzheimer hastalarının ve yakınlarının, Muğla Şekerleri projesi Tip-1 Diyabetli çocukların ve yakınlarının hayatını kolaylaştırıyor

 

Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Eşi Ayşe Tavlı Hanımefendi ile Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özden İşler Muğla Valiliği himayesinde geliştirilen projelerle hayatı kolaylaşan aileleri ziyaret etti.

Muğla Şekerleri projesiyle Tip-1 diyabetli çocukların ve ailelerinin yaşam kalitesini arttığını belirten Muğla Tip-1 Diyabetliler Derneği Başkanı Neşe Şahin “Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın himayesinde başlatılan proje sayesinde çocuklarımız her gün 8-10 kez acı çekmekten kurtuldu. Ebeveynleri olarak bizler de çocuklarımızın kan şekeri durumlarını daha sağlıklı takip edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 MİKAİL ZEYBEK

Muğla Şekerleri Projesinin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Neşe Şahin “Ailecek yaşam kalitemizin artmasına, sıkıntılarımızın geride kalmasına vesile olan bu proje için ve duyarlılıkları için Valimiz Sayın Orhan Tavlı başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ÇOCUKLARA UMUT OLDU

18 yaş altı Tip-1 diyabet hastası çocukların yaşam kalitesini arttırmak için geliştirilen Muğla Şekerleri projesiyle şimdiye kadar 141 çocuğa tip-1 diyabet sensör cihazı temin edildi.

Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı,  Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen projeyle günde 8-10 kez parmak delinerek yapılan kan şekeri ölçümü direk sensör üzerinden yapılabildiği için çocukların parmaklarının delinmesine gerek kalmıyor

SEVDİKLERİMİZ YANIMIZDA

Genellikle yaşlılarda ortaya çıkan Alzheimer hastalarının en büyük sorunu hastaların evden ayrıldıklarında eve geri dönememeleri ve kaybolmalarıdır. Muğla Valiliği Himayesinde Muğla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen Sevdiklerimiz Yanımızda projesiyle temin edilen Alzheimer akıllı GPS kol saati ile hasta yakınları Alzheimer hastalarının bulundukları konumların takip edilebilecektir.  Bu uygulama ile hastalarımız belirli bir sınırın dışına çıktığında, düştüğünde veya uzun süre hareketsiz kaldığında, hasta yakınlarının telefonlarına anında bildirim gelmektedir. İlk etapta 60 hastaya temin edilen Alzheimer akıllı GPS kol saatinin dağıtımı devam ediyor.


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Gümüşün Gaziler Günü mesajıÖnceki Haber

Başkan Gümüşün Gaziler Günü mesajı

Menteşe Belediyesi kış kursları başlıyorSonraki Haber

Menteşe Belediyesi kış kursları başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar