USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

DÜNYAYA TOHUM İHRAÇ EDİYORUZ

17-05-2024

SADİ TONBUL’UN KARDEŞİ YEĞENİ (KIZ KARDEŞİNİN OĞLU) ÇAĞRI KÜÇÜKDÖĞERLİ, ANTALYA’DA

 AD ROSSEN TOHUMCULUK FİRMASININ GENEL MÜDÜRÜ

AD ROSSEN FİRMASI BURSA MERKEZLİ AGROBEST GRUP HOLDİNGİN ANTALYA’DAKİ TEMSİLCİSİ.

BU FİRMA ANTALYA’DAN DÜNYAYA TOHUM İHRAÇ EDİYOR TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA BAĞLI AR-GE  (ARAŞTIRMA GELİŞTİRME) BELGESİNE SAHİP BİR ULUSLARARASI BİR FİRMA.

FETHİYE’LİZİRAAT MÜHENDİSİ ÇAĞRI KÜÇÜKDÖĞERLİ GEÇTİĞİMİZ AYLARDA GÜNEY AFRİKA VE ÇİN HALK CUMHURİYETLERİNE GİDEREK FİRMASI İÇİN İNCELEMELERDE BULUNDU.

ŞİMDİ ÇAĞRI KÜÇÜKDÖĞERLİ’NİN KALEMİNDEN TARIMLAR İLGİLİ BİRDEĞERLENDİRME YAZISINI SİZLERE SUNUYORUM

-TOHUMCULUKLUĞUN PARLAYAN YILDIZI: AD ROSSEN-

BUGÜNKÜ ADIYLA AD ROSSEN TARIM A.Ş. OLARAK BİLİNEN VE SEBZE TOHUMCULUĞU ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN FİRMAMIZ,2016 YILI KASIM AYINDA TÜRKİYE VE DÜNYADA TARIM KİMYASALLARI ALANINDA GENİŞ ÖLÇEKLİ BİR COĞRAFYADA ULUSLARARASI REKABETİN GEREKLİLİKLERİNİ YERİNE GETİRMEK FAALİYET GÖSTEREN AGROBEST GRUP TARAFINDAN SATIN ALINARAK DAHA ÖNCE BİR PARÇASI OLDUĞU VE HALEN HOLLANDA’DA FAALİYET GÖSTEREN ROSSEN SEEDS BV.’DEN TAMAMEN BAĞIMSIZ OLARAK ÜLKEMİZ SEBZE SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ BİR SEBZE ISLAH VE SATIŞ FİRMASI OLMA YOLUNDA, HER YIL YÜKSELEN BİR İVMEYLE FAALİYETLERİNİ ANTALYA İLİ, KEPEZ İLÇESİ VARSAK MAHALLESİNDE 10 HEKTARLIK MODERN TESİSLERİNDE SÜRDÜRMEKTEDİR.

MODERN DÜNYA SEBZE TIHUM ENDÜSTRİSİNİN TEMELİ GÜNÜMÜZDE YAKLAŞIK 120YIL ÖNCE ATILMIŞTIR. 120YILLIK BİR DENEYİME SAHİP DÜNYA SEBZE TOHUM ENDÜSTRİSİN DE AD ROSSEN’İ OLDUKÇA GENÇ BİR FİRMA OLARAK NİTELENDİREBİLİRİZ.

AD ROSSEN OLARAK BİZLERDE HEM ULUSAL HEM DE ULUSLARARASI PAZARDA HEDEFLEDİĞİMİZ NOKTALARA ULAŞMAK İÇİN YOĞUN BİR GAYRET İÇERSİNDEYİZ.

BUGÜN 60 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLDİĞİ AD ROSSEN’ DE 35 KİŞİ MAVİ YAKA PERSONELİ 25 KİŞİ DE BEYAZ YAKA PERSONELİ OLARAK ÇALIŞMAKTADIR. AD ROSSEN ‘İN BİR ÖNEMLİ ÖZELLİĞİDE ISLAHÇI KURULUŞ OLMASI YANINDA T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞIMIZCA ONAYLI ARAŞTIRICI KURULUŞ(AR-GE) BELGESİNE SAHİP OLMASI GEREK ÜNİVERSİTELERİMİZLE GEREKSE TÜBİTAK GİBİ KURUMLARLA ORTAK PROJELER YÜRÜTMESİDİR.

41 TESCİLLİ ÇEŞİT

BUGÜN ÖZELLİKLE ÖRTÜ ALTI VE AÇIK SAHA DOMATES ÜRETİMİNDE DÜNYA GENELİNDE ÖNEMLİ BİR SORUN OLAN VE BÜYÜK BİR EKONOMİK KAYBA SEBEP VEREN DOMATES HKAHVERENGİ HALKALI MEYVE VİRÜSÜ (TOBRFV) NE KARŞI HİBRİT DOMATES GELİŞTİRME PROJEMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.

‘TÜM KITALARDA SEBZE TOHUMU FAALİYETLERİMİZ SÜRÜYOR’

AD ROSSEN İÇ PAZARDA MARMARA, TRAKYA, EGE, AKDENİZ, ÇUKUROVA, DOĞU, GÜNEYDOĞU ANADOLU VE KARADENİZ BÖLGELERİNİ  İÇEREN 5 ANA BÖLGEDE UZUN YILLARDIR BÖLGESEL DİSTRİBÜTÖRLERLE ÇALIŞMA MODELİNİ TERCİH ETMİŞTİR.

YURTDIŞI PAZARLARDA ORTADOĞU, KUZEY AFRİKA, KUZEY AMERİKA VE TÜRKİ CUMHURİYETLERİN BULUNDUĞU ORTA ASYA’DA TİCARİ SATIŞLARIMIZ YANINDA NEREDEYSE TÜM KITALARDA SEBZE TOHUMU FAALİYETİMİZ SÜRMEKTEDİR.

2023 YILINA GELDİĞİMİZDE ÜLKEMİZ VE ÜLKEMİZDE YAŞAYAN TÜM VATANDAŞLARIMIZ İÇİN BİR GURUR KAYNAĞI OLAN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI TÜM AGROBEST GRUBU İÇİN OLDUĞU GİBİ, AD ROSSEN İÇİN DE AYRI BİR ÖNEM, GURUR VE ANLAM TAŞIMAKTADIR.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ GİBİ YARININ BÜYÜKLERİ OLAN KIYMETLİ AD ROSSEN MAVİ YAKA ÇALIŞANLARIMIZIN ÇOCUKLARININ KATILDIĞI 100. YIL CUMHURİYET TEMALI RESİM YARIŞMASIN DÜZENLEYEREK, ŞİRKETİMİZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. FARUK EROĞLU’NUN DESTEĞİYLE GELECEĞİN ISLAHÇILARINI, MÜHENDİSLERİNİ KISACA ÜLKEMİZİN GELECEĞİ OLAN ÇOCUKLARIMIZI OKUL YAŞAMLARINA DESTEK OLMAK AMACIYLA ÖDÜLLENDİRDİK.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?