marmaris yeni sayfa
06-08-2019
Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

AKP’Lİ İŞADAMI MEHMET ŞENER

Sevgili okurlarım Yatağan’ın renkli simalarından olan yıllar önce Akparti kurucusu olan ve başkanlığını yağan aynı zamanda da il genel meclis üyeliğinde bulunan işadamı Mehmet Şener bugün de yine Akparti çatısı altında faaliyetlerini sürdürmekte olup Akparti’nin fikir önderliğini yapmakta olup şimdi de odun ve kömür ticareti ile uğraşmakta.

 

Sevgili okurlarım işadamı Mehmet Şener kendisi AKP’li olmasına rağmen değişik partilerden çok sayıda eşi ve dostu olup onlarla da arkadaşlık yaptığı görülüyor. İşadamı odun ve kömür ticareti yapan Mehmet Şener AKP kurulurken birçok maddi ve manevi katkıda bulunup partinin köylerde büyümesini sağlamış. O nedenle de köylerde en büyük ilgiyi görüyor. Yöresinde bilhassa köylülerin Mehmet Ağabeyi olarak tanınmakta. Çünkü Mehmet Bey hayırsever bir işadamı olduğu kadar büyüğünü küçüğünü iyi bilen saygın bir yapıya sahip kişiliği vardır.

 

Sevgili okurlarım İşadamı Mehmet Şener bu kadar dost edinmesinin nedenlerinden biri de ilçede olsun 39 köyde olsun insanların iyi gününde kötü gününde yanlarında bulunmayı özen gösterir. Akparti’nin kurucusu ve aynı zamanda da ilk Akparti ilçe başkanı olduğu için çok sayıda  AKP’liler Mehmet Şener’in fikirlerinden bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Yani İşadamı Mehmet Şener Yatağan’da sevilen ve sayılan renkli bir sima olarak tanınmakta sevgili okurlarım.

Bu makale 1685 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI