USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

FACEBOOKTA BİR DOĞUM GÜNÜ HİKAYESİ 

04-11-2023
Şu doğum günlerinizi facebook'ta  ifşa etmekten vazgeçin arkadaşlar. Bana göre bir insanın doğum günü aile efradı  sevgilisi  ve çok yakın  bir iki dostu dışında kimseyi alakadar eden bir konu değil.. Bu bakımdan zaten hatırlaması gerekenler hatırlar  gereğini yapar. 
Vallahi doğum günü kutlamaktan bitap düşüyorum. Buna rağmen gözden  kaçırdıklarım oluyor bakıyorsun biri çıkıyor "doğum günümü kutlayanlara ve kutlamayanlara teşekkür  ederim" diyerek aslında kutlamayanlara adeta  "hı söyle bakalım niye kutlamadın" dercesine  hesap soruyor. 
Öteki de hemen savunmaya geçiyor: 
"aaa canım kusura bakma gözümden kaçmış... Doğuım günün kutlu olsun  hep böyle gül canım benim" diyerek  samimiyetsiz bir savunma yapıyor. 
Hem facebook üzerinde doğum gününüzü ifşa etmekten vazgeçerseniz sizinle gerçek manada ilgili olanları da  öğrenmiş olursunuz öyle değil mi? Gerçekten  siz  ifşa eetmediğiniz halde doğum gününüz hatırlayıp kutlayan kaç insan çıkar hayatınızda? Bu sorunun cevabını ben biliyorum çünkü  ifşa etmiyorum. Haa doğumgünleri önemsizdirde demiyorum. Ki    doğum günümü hatırlaması gerekenler içinde  hatırlamayan çıktığında da onların  canına okuyorum. 
Velhasılı kelam face arkadaşım mahalle bakkalımız Mahmut'a  niye doğum günümü kutlamadın diye  lafta çakmıyorum. Hani bakkal Mahmut'un da çokta umrundaydı benim doğum günüm. 
Biliyorum ki O benimle ilgili olarak sadece  yaptığım veresiye alışverişin parasını   ne zaman vereceğimi düşünüyor. Başka da tasası yok. 
Sırf bu yüzden lüks lokantada yediğim yemeğin  bile havasını atıp  ifşa edemiyorum  bakkal Mahmut'un dedikodusundan korkuyorum.  "Yapmaz" demeyin yapıyor. Daha geçenlerde   bana lojmanımız sakinlerinden Steward Hasiple ilgili bir dedikodu yapmıştı.  Onun için "AdamKöfteci Ramis'te  yemek yemesini biliyor 50 lirayı bir aydır ödemiyor" demişti. 
"Sen nerden biliyorsun Ramiz'de yemek yediğini"  dediydim de "facede gördüm" demesin mi? 
Bende o gün bu gündür  ne Ramizde  yediğim köfteleri.  ne Memetocakbaşında yediğim pideleri  nede  Kırçiçeği'nde yediğim iskenderi facede paylaşmadım.  Neme gerek benim içinde der mi der  "20 lira borcunu ödemiyor  kırçiçeğinde iskender" yiyor.
Ah Bakkal Mahmut!  Yahu sen ne fena adamsın...Fenasın fena olmasına ama   seninle kötü olmak mı  hiç işime gelmez. Senin en öfkeli halin bile Migros'taki kasiyer kızın gülüşünden daha merhametli onu da biliyorum. 
Sahi şu doğum günü hikayesinden  çıkıp Bakkal Mahmut'a nasıl geldim bilmiyorum. madem geldik bugün bakkal Mahmut'unda doğum günüymüş. 
Hadi  doğum gününü kutlamadan bitirmeyelim bu hikayeyi...  Sen çok yaşa Bakkal Mahmut. Doğum günün kutlu olsun
Fukaranın halinden anlamayan Migros  kasiyer bulamasın...
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?